З 1 вересня 2023 року, Православна Церква України, відповідно до рішення Помісного собору, переходить на Новоюліанський календар.
Шо зміниться у наступному церковному році - пояснили в прес-службі ПЦУ.
Читайте також: Що зміниться у православному календарі з 1 вересня 2023 року: інфографіка
Отож, в ПЦУ пояснили, що дати нерухомих свят, постів, дні вшанування пам՚яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше).
Для прикладу, свято Різдва Пресвятої Богородиці відзначатимуть 8 (а не 21) вересня, Воздвиження Хреста Господнього 14 (а не 27) вересня, Покрова Пресвятої Богородиці - 1 (а не 14) жовтня.
Різдвяний піст триватиме з 15 листопада по 24 грудня, а Різдво Христове буде святкуватися 25 грудня.
В ПЦУ роз'яснюють, що Великий піст у 2024 році триватиме з 18 березня по 4 травня. Пасха у 2024 році припадає на 5 травня.
Ця дата є спільною і для тих, хто дотримується юліанського, і для тих, хто живе за новоюліанським календарем: традиція щодо обчислення Пасхалії є загальною для всіх Помісних Православних Церков.
В ПЦУ нагадують, що Помісний Собор зберіг за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар.
"Календарна реформа буде проходити без примусу, спокійно і розважливо, даючи всім можливість прийняти необхідні зміни поступово й усвідомлено", - резюмують в ПЦУ.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Рада церков України підтримала заборону УПЦ МП.
Вас може зацікавити:
Чи можуть мобілізувати, якщо релігія забороняє брати зброю до рук: пояснення норм законодавства
На Київщині віруючі вийшли з УПЦ МП та перейшли до ПЦУ: що вирішив суд
ПЦУ остаточно схвалила перехід на новий календар: коли святкуватимемо Покрову, Різдво та інші свята