Через повномасштабне російське вторгнення в Україні триває загальна мобілізація уже понад півтора року, однак у суспільстві й надалі виникають питання щодо цього. Зокрема, актуальним є: чи можуть військовозобов'язаних примусово доставляти до ТЦК.
Ситуацію прояснили адвокат Роман Сімутін та експертка ГО “Юридична сотня” Ольга Марко, інформує "Експрес".
За словами Ольги, законних повноважень до таких дій працівники ТЦК та СП не мають. Проте, якщо людина у зазначений час не прибула до ТЦК за викликом, його справу можуть передати поліції.
Читайте також: Сили оборони здійснили прорив на лінії Роботине-Вербове: звіт ISW і свіжі карти боїв
"В такому разі правоохоронці можуть доправити військовозобов’язаного для складання протоколу. Адміністративне затримання можуть виконувати представники поліції, які доправляють людину до відділка, а не до територіального центру комплектування", - пояснила експертка.
Роман Сімутін підкреслив, що при цьому адміністративне затримання не може перевищувати три години.
Раніше ми публікували свіжу статистика втрат армії РФ.
- Вас може зацікавити:
Загальна мобілізація: кого призвуть у жовтні, а кого чекають величезні штрафи
Мобілізація "сліпих": з яким зором не повинні призивати і як діють ВЛК
Е-реєстр військовозобов'язаних вже майже готовий до запуску: як працюватиме
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.