RU  UA  EN

Неділя, 5 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

5 травня

Всі новини

Демобілізація за сімейними обставинами: ще дві категорії військових можуть отримати нові підстави

Під час дії воєнного стану військовим надано чотири типи підстав для звільнення з військової служби ― за станом здоров’я, за настанням граничного віку для служби, у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду та за сімейними обставинами.

Про це пише NV.

Наразі найбільше підстав для демобілізації ― за сімейними обставинами, й нардепи у законопроекті № 10093 пропонують внести до законів "Про військовий обов’язок та службу" і до закону "Про мобілізаційну підготовку" ще дві.

Депутати хочуть звільняти зі служби чоловіків, які усиновили дітей-сиріт, наголошуючи, що у усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, на утриманні яких перебувають діти-сироти віком до 18 років, є право на відстрочку, але право на звільнення з військової служби в них відсутнє.

"В реальному житті маємо ситуацію, що в перші дні повномасштабного вторгнення багато усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, були мобілізовані в ЗСУ без роз’яснення з боку ТЦК того, що вони мають право на відстрочку і мають служити лише за власним бажанням. Таким чином було масово порушене право вищезазначеної категорії громадян нести військову службу за власним бажанням і тільки за місцем проживання, бо за наслідками цього порушення державою не надано право таким батькам, які мають на утриманні дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, права звільнятись з лав ЗСУ під час дії воєнного стану", ― йдеться у документі.

У ВРУ пропонують внести в статтю 26 закону України "Про військовий обов’язок" двох додаткових абзаців в частину 2, підпункт г) ― звільнення на підставі:

  • утримання військовослужбовцем дитини, яка була ним усиновлена і на момент усиновлення була дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, віком до 18 років;
  • утримання військовослужбовцем, який є опікуном, піклувальником, прийомним батьком, батьком-вихователем, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, віком до 18 років.

Таким чином, військовим ще необхідно буде довести, що у них на утриманні є дитина, яка була усиновлена. Або, що вони утримують дитину, і є опікунами, піклувальниками, прийомними батьками або батьком-вихователем. На момент усиновлення вона має бути дитиною-сиротою чи дитиною, позбавленою батьківського піклування, віком до 18 років.

Раніше ми розповідали про процес бронювання працівників підприємств від мобілізації.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

  • Вас може зацікавити:

Загальна мобілізація: кого призвуть у жовтні, а кого чекають величезні штрафи

Частина військових отримала нові підстави для звільнення: що це означає і кого торкнеться

Надання відпусток під час війни: в Україні хочуть ввести революційні зміни