RU  UA  EN

Середа, 1 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

1 травня

Всі новини

Дмитрівська батьківська субота 2023: нова дата в жовтні, традиції та заборони

У 2023 році поминальний день - Дмитрівська батьківська субота - випадає на 21 жовтня у зв'язку з переходом Православної церкви України на новий календар.

"Апостроф" розповідає, які традиції та заборони існують у цей день.

Читайте також: Археологи виявили біблійне місто Содом, за легендою знищене Божим гнівом

Дмитрівська батьківська субота є одним із поминальних днів, коли тих, кого вже немає серед живих, вшановують у храмах особливим чином. У цей день будуть поминати не тільки родичів та близьких, а всіх, хто загинув за рідну землю.

Дмитрівська батьківська субота

Цей день характерний тим, що присвячений Святому великомученику Димитрію Солунському, який загинув за християнську віру. Він вважається покровителем воїнів, а на іконах він завжди постає у вигляді воїна в обладунках зі списом і мечем у руках. Саме тому у цей день також моляться святому, щоб полегшив несення військової служби.

Перед суботою увечері та в сам поминальний день у храмах відбуваються поминальні літургії та панахиди. У саму суботу теж варто піти у церкву, постояти на службі, поставити свічку за упокій тих, кого вже немає.

З собою потрібно взяти хліб, печиво, фрукти, цукерки. Принесені людьми продукти, як правило, роздають після служби малозабезпеченим.

Якщо немає можливості відвідати храм, то помолитися дозволяється вдома. У молитві необхідно попросити про прощення їхніх гріхів, адже не всі встигають зробити це за життя. Саме щирі молитви за спасіння допомагають душам віднайти спокій.

Також у цей день йдуть на цвинтар, де прибирають могилки та моляться за упокій душі.

Ще влаштовують поминальний обід, адже в цей день за столом збираються не тільки живі, а й померлі. На стіл ставлять зайву тарілку та прилади. За традицією, готують кутю, млинці, пироги, м'ясо, улюблені страви тих, кого вже немає.

Серед суворих заборон у цей день - не можна поминати нехрещених людей, однак церква каже, необхідно насамперед молитися за тих, хто цього не робив сам.

Раніше "Апостроф" опублікував церковний календар з новими датами свят на жовтень.

  • Вас також може зацікавити:

Які прізвища в Україні мають "церковний слід": повний список

Чи можна віруючим ненавидіти росіян? Філарет пояснив слова з Біблії про любов до ворога

Дати для весілля в 2024 році: як обрати найкращий день