Верховна Рада збирається змінити правила мобілізації військовозобов’язаних громадян, згідно з якими поліцейських можуть відправляти на фронт.
Про це йдеться у проекті закону № 10209 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мудрої мобілізації та забезпечення оптимальної боєздатності військових підрозділів під час воєнного стану" авторства нардепа від "Слуги народу" Георгія Мазурашу.
Читайте: У Львові працівники ТЦК силоміць забрали паркувальника з роботи: відео і всі подробиці
У законопроєкті вказано, що дозволяється мобілізувати 30% від кожного підрозділу правоохоронних органів на період до 6 місяців. Такі зміни можуть забезпечити можливість ротації військовослужбовців, призваних під час мобілізації, які проходять службу протягом понад шести місяців.
У період дії воєнного стану спільним наказом МОУ та відповідного правоохоронного органу у розпорядження ГШ ЗСУ (у тому числі для забезпечення ротації для призваних на військову службу під час мобілізації військовослужбовців, які служать без ротації понад 6 місяців) можна переводити до 30% особового складу правоохоронного органу (в частині посад, які передбачають дозвіл на носіння (використання) вогнепальної зброї) терміном до 6 місяців на правових засадах призову на військову службу під час мобілізації, йдеться у документі.
Окрім того, у документі йдеться, що мобілізувати хочуть лише тих військовозобов’язаних, які письмово погодяться захищати Батьківщину та мають відповідні морально-вольові риси. Військовозобов’язаних, які натомість офіційно не працюють та не мобілізовані до війська, хочуть задіяти у відновленні постраждалої інфраструктури.
Граничний вік перебування на військовій службі в умовах воєнного стану хочуть скасувати. Тобто, за власним бажанням військові зможуть служити далі.
Призовники та військовозобов’язані зможуть на тиждень покидати місце проживання та не сповіщати про це ТЦК та СП.
Військовозобов’язаних, які мають відстрочку або бронювання – зможуть мобілізувати. Це стосується лише тих, які два і більше роки працювали у держорганах на посадах, що передбачали використання зброї.
"Такі зміни, у разі їх прийняття, надають можливість призивати на військову службу представників охоронних відомств, поліцейських, працівників прокуратури, Служби безпеки України з терміном на шість місяців", — пояснила в коментарі ТСН адвокат Марина Бекало.
За словами Георгія Мазурашу, це зокрема стосується молодих пенсіонерів правоохоронних органів. Наприклад, пенсіонерів МВС. "Які велику частину життя мали справу зі зброєю, а тепер, будучи військовозобовʼязаного віку і стану, чомусь не призиваються на військову службу під час мобілізації", — прокоментував нардеп.
"У цілому треба робити акцент на підсилення підтримки та мотивації для тих, які стали на захист Вітчизни, і на роботі з тими, які потенційно можуть поповнити ряди Збройних Сил України, а не ганебно ганятися і намагатися погрозами та примусом заганяти в Армію невмотивованих, які з різних причин не можуть/хочуть служити/воювати (при цьому ще й створюючи приємну для ворогів картинку). Нам дуже потрібна "мобілізація здорового глузду", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Варто зазначити, що оскільки зараз в тилу працюють майже 160 тисяч поліцейських, то мобілізувати зможуть щонайменше 50 тисяч "копів".
Нагадаємо, що Верховна Рада має намір не мобілізувати волонтерів.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
- Вас зацікавить:
На пари можна не ходити: як чоловіки ховаються від армії в університетах
"Настав час інших": в Києві рідні військових вийшли на мітинг, фото