RU  UA  EN

Субота, 27 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

27 квітня

Всі новини

Чи має право поліція затримувати на вимогу ТЦК: юрист дав детальний коментар

Затримання поліцією військовозобов'язаних під час загальної мобілізації на вимогу ТЦК та їх доставлення до територіального центру комплектування є незаконним.

Про це розповів адвокат Роман Сімутін у Telegram-каналі.

За його словами, мережею ширяться чутки про надання поліції повноважень затримувати військовозобов'язаних згідно з постановою Кабміну №1487. Однак є певні нюанси.

Так, у документі написано: "За зверненням РТЦК (додаток 20) здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтями 210, 210 – 1 КУпАП".

При цьому, у самому додатку слова "затримання" немає. У ньому йдеться про те, що громадян, які вчинили адміністративні правопорушення, можуть доставляти до РТЦК для складання протоколів.

Читайте також: Гребуть всіх підряд: мобілізацію в Україні слід негайно змінити

Варто зазначити, що у судах представники ТЦК нерідко заявляють про технічні помилки, однак документи говорять про інше.

"В пункті 56 постанови зазначено: поліція здійснює затримання та доставку за вчинення правопорушення. А правопорушення вважається вчиненим, коли щодо вас винесено постанову", - пояснив адвокат.

Він наголосив, що спочатку складається протокол, а потім виноситься постанова, відповідно до якої людину можуть визнати винною у вчиненні правопорушення.

"А звідки поліція може знати, що саме ви вчинили подібне правопорушення, якщо вона не уповноважена такі виявляти? Тож розуміючи правові наслідки надання повноважень затримувати, у пункті 56 норму залишили, а в Додатку 20 – прибрали", - резюмував Сімутін.

Раніше ми писали, чи можна військовим перевіряти документи в громадян.

  • Вас може зацікавити:

Влада готує посилення мобілізації в Україні: торкнеться майже всіх

Як по закону мають вручатись повістки: в ТЦК розвіяли 10 міфів

В Україні розширять реєстр призовників: звідки ТЦК братимуть дані

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.