Експерти розповіли про походження популярного українського прізвища Малюк. Виявляється, його вигадали козаки для іронії над кремезними параметрами людини.
Про це повідомляє "Апостроф".
Читайте також: Виникли ще до Хрещення Русі: які прізвища походять від імен богів язичників
За даними порталу "Рідні", уперше таке прізвище згадується у Реєстрі війська Запорозького 1756 року. Був такий собі козак Василь Малюк (Васюринський курінь). Він був єдиним "офіційним" носієм. Зараз прізвище Малюк налічує понад 3,4 тисячі носіїв.
За поширенням на території країни посідає 1180 місце. Найчастіше таке прізвище зустрічається на Придніпров'ї. Багато носіїв живуть у Києві, Кам’янському, Сумах, Запоріжжі, а також Харкові.
Так, прізвища Малюк, Малюта, Махиня виникли у добу козацтва. Примітно те, що з'явились як іронічні прізвиська. Тобто Малюком та Малютою називали тих, у кого була навпаки доволі міцна статура. Тоді як Махинею називали субтильну людину маленького зросту.
Серед відомих носіїв такого прізвища - чинний голова СБУ Василь Малюк. Цілком ймовірно, що його предки мали доволі міцну статуру, завдяки чому й отримали таке прізвище.
Раніше "Апостроф" розповідав, які прізвища носили виробники алкоголю в Україні.
- Вас також може зацікавити:
Як називали позашлюбних дітей наші предки: повний список українських прізвищ
Як з'явилося і де поширене прізвище Залужний: значення та карта
Сімнадцять українських прізвищ, пов'язаних із племенами половців