Серед нових схем спроб ухиляння від мобілізації - відмова матері від батьківських прав на дитину, щоб єдиним опікуном з точки зору закону залишився батько. За законом чоловік, який самотужки виховує неповнолітню дитину, не підлягає мобілізації.
Про таку схему розповіла адвокат Христина Очкур.
Читайте також: Скандал на Львівщині: псевдовійськовий влаштував розбірки з священиком і погрожував повісткою, відео
"Якщо ви думаєте, що в Україні можна просто прийти до нотаріуса і написати якийсь документ про відмову від дитини – це неможливо. В українському законодавстві такого немає. Відмова від дитини жінка може написати лише у пологовому будинку", – пояснює юристка.
Очкур наголошує, що в решті випадків є лише одна процедура позбавлення батьківських прав – через суд. Але і це не так просто, як здається тим, хто не знайомий з темою.
"Для цього мають бути залізобетонні підстави. Участь у таких справах беруть органи опіки. Це не може бути так, що мама переписала дитину на батька, поки йде мобілізація, а згодом переоформила на себе. Ні, так не буває", - пояснює юристка.
За її словами, в теорії чоловік може ініціювати позбавлення матері батьківських прав через суд, а дружина може просто погодитись із таким позовом. Але це все одно буде тривалий судовий процес – рік або більше. До того ж немає гарантій, що суд погодиться задовольнити такий позов навіть, якщо жінка згодна.
Раніше ми писали про те, що в ТЦК придумали революційний спосіб вручення повісток.
- Вас також може зацікавити:
Мобілізація триває: в Раді пояснили, чому в селах забирають до війська більше чоловіків
Рейди по спортзалах України: ще в одному місті шукають ухилянтів