За старим календарем, православні українці святкують День Святого Миколая 19 грудня, коли вшановують пам'ять Миколая Чудотворця. Це свято особливе для дітей.
"Апостроф" розповідає про традиції та що можна і не можна робити на День Святого Миколая.
Читайте також: Можна читати в будь-який день: молитва святому Миколаю про захист від ворога і перемогу над злом
Традиції 19 грудня
Напередодні свята, 18 грудня, діти пишуть листа Святому Миколаю про свій омріяний подарунок. Вранці під подушкою вони знаходять те, що забажали. Якщо ж дитина поводилася себе протягом року погано, тим Миколай Чудотворець кладе каміння чи різочку.
В Україні, за старим календарем, саме цього дня запалювали новорічну ялинку. Свято відзначається тематичними ярмарками, гуляннями, виставами, концертами та різноманітними благодійними заходами.
Що можна робити 19 грудня
У цей день ходять до церкви та моляться за здоров’я своєї родини, особливо дітей. Аби Миколай Чудотворець оберігав дитину від бід, батьки кладуть малюку під подушку подарунок для Святого. Також печуть медові коржики та миколайчики (пряники) для дітей.
Крім того, 19 грудня віряни мають допомагати близьким, родичам, жебракам, але не хизуватися цим.
Заборони 19 грудня
У це свято не можна ображати дітей, літніх людей та невинних. Також під забороною розпускати плітки та відмовляти у милостині. 19 грудня ще діє різдвяний піст для християн, тому заборонено порушувати його.
У вересні 2023 року всі церкви в Україні, окрім УПЦ МП та невеликої частини ПЦУ, перейшли на новоюліанський календар. Але оскільки це відбулося нещодавно і не всі призвичаїлись до нового календаря, ми в останній раз нагадуємо про дати за старим стилем.
Раніше ми публікували яскраві листівки і привітання з Днем Святого Миколая.
- Вас може зацікавити:
Веселі різдвяні фільми на вечір: вони обов'язково піднімуть настрій перед святами
Чи чекати в Україні різдвяних морозів: з’явився детальний прогноз на передсвятковий тиждень
Великдень 2024 в Україні: коли будемо святкувати за новим календарем