Керівники підприємств усіх форм власності, представники ЖЕКів та ОСББ, а також селищні голови, старости і представники територіальних громад на рівні зі співробітниками ТЦК можуть вручати повістки військовозобов'язаним. Коли ж "Оберіг" буде остаточно синхронізований з усіма іншими реєстрами, керівник підприємства буде зобов'язаний особисто доставити співробітника-ухилянта до ТЦК.
Про це розповів начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.
Читайте також: "Потрібно повертати все, як було раніше": Залужний зробив гучну заяву про мобілізацію
За його словами, ухилянтом вважається, людина, яка, наприклад, змінила адресу проживання, проте не стала на облік до нового територіального центру комплектування за місцем проживання. Не оновивши свої облікові дані, не ставши на облік до нового ТЦК, людина вважається такою, що намагається уникнути мобілізації.
Фітьо зазначив, що зараз працює електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", проте на даний момент він ще не синхронізований з іншими державними реєстрами.
"Коли відповідний законопроект буде прийнято, то в більшості випадків потреба в заходах оповіщення просто відпаде, тому що будуть синхронізовані різні існуючі бази даних", - зауважив він.
Коли ж дані будуть повністю синхронізовані, то, наприклад, відповідно до місця сплати ПДФО, ТЦК буде звертатися до власника підприємства, про те, що громадянину необхідно з'явитися до ТЦК. І керівник підприємства буде зобов'язаний особисто доставити даного військовозобов'язаного до ТЦК та СП.
Як повідомляв "Апостроф", голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов вважає, що такий підхід як рекрутинг не зможе перекрити необхідну кількість людейв Силах оборони. Він переконаний, що без мобілізації Україні не обійтись.
- Вас також може зацікавити:
Відстрочка від мобілізації: шість причин, через які її анулюють
Ухилянтів уріжуть у правах: в "Дії" може з'явитись аналог військового квитка
Лазівок для ухилянтів стане менше: яких змін очікувати з мобілізацією-2024
В Україні десятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.