RU  UA  EN

Четвер, 9 травня
  • НБУ:USD 39.20
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.20
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

9 травня

8 травня

Всі новини

Цього точно не буде: в Раді назвали скандальні норми, які приберуть з закону про мобілізацію

Народні депутати не підтримали у новому законопроєкті про мобілізацію норму щодо розширення повноважень керівників ТЦК та ініціативу про мобілізацію інвалідів ІІІ групи.

Про це повідомив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Читайте також: Законопроєкт про мобілізацію, спроба номер 2: стало відомо, що буде в оновленому документі

Початково передбачалося, що у разі неявки громадянина по повістці в ТЦК, керівництво військкомату матиме право вносити порушника до реєстру боржників.

"Дискредитаційні повноваження керівника ТЦК точно не відповідають Конституції. Без рішення суду ніхто не може бути обмежений в праві власності та інших основоположних правах. Тому цього не буде в майбутньому законі", – зазначив Веніславський.

Ініціатива щодо мобілізації інвалідів III групи також була відхилена депутатами.

"Примусової мобілізації осіб з інвалідністю не буде. Це категорично неприйнятно. Водночас мені особисто регулярно надходять листи від цієї категорії громадян, в яких вони висловлюють бажання і готовність воювати, якщо у них буде можливість звільнитися зі служби за власним бажанням. Тому ми залишили функцію добровільної мобілізації людей з інвалідністю, які можуть бути корисними для виконання певних функцій в армії", – зазначив нардеп.

Раніше "Апостроф" повідомляв, скільки людей втекло за кордон від мобілізації.

  • Вас може зацікавити:

Блокування карт, штрафи та інші заборони: які обмеження чекають на тих, хто ухиляється від мобілізації

Не хочеш на фронт, йди в "будбат": на Прикарпатті влада придумала чергове ноу –хау

Відтягування неминучого: що буде із законом про мобілізацію

В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.