Верховна Рада України підтримала у першому читанні урядовий законопроект про посилення мобілізації, який передбачає низку суттєвих змін. Найбільш ймовірно,законопроект в цілому буде прийнято в останній тиждень лютого, а підписано на початку березня. Отож, в силу він вступить у квітні.
"Апостроф" розповідає, які зміни чекають військовозобов'язаних в разі ухвалення закону.
Читайте також: "Не уявляю, як мене дістане ТЦК", - український переселенець з Ірландії
Електронні повістки
Повістка вважатиметься врученою після появи в електронному кабінеті, який всі військовозобов'язані мають створити протягом 60 днів з моменту набрання чинності законом. На явку в ТЦК приділяється 15 днів, після чого призовнику передбачать "заходи впливу" (через той же електронний кабінет).
Санкції для ухилянтів
Санкції, закладені за неявку на порядку денному у попередньому законопроекті, залишаються. Вводити їх може суд за зверненням ТЦК. Мова йде про блокування всіх рахунків ухилянта, заборону використовувати автомобіль та виїжджати за кордон. Окрім того, законопроект ускладнює отримання консульських послуг за кордоном. Вони будуть надаватися лише за пред'явленням військового квитка.
Відстрочка по-новому
Відстрочення від мобілізації втрачають ті, хто здобуває другу вищу освіту. Також її знімають із аспірантів, які навчаються за контрактом.
Мобілізація засуджених
Раніше засуджені за нетяжкі злочини підлягають мобілізації.
Демобілізація з війська
Демобілізацію військовослужбовців заплановано через 36 місяців служби. Однак вона має бути введена лише за наказом верховного головнокомандувача.
Варто зауважити, що після першого читання відбудеться внесення правок - до 21 лютого.
Раніше ми писали, що Зеленський вніс у Раду законопроєкт щодо продовження мобілізації.
- Вас також може зацікавити:
У Міноборони відповіли на критику закону про мобілізацію: що сказали
За виключенням трьох категорій: для студентів хочуть ввести військову підготовку
Обмеження для ухилянтів: як за новим законопроєктом каратимуть за неявку до ТЦК