RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

Вручення повістки на вулиці: юрист пояснив, що робити у таких випадках

Українцям оприлюднили покрокову інструкцію та пояснили, як себе поводити, якщо на вулиці вручили повістку.

Нюанси пояснив адвокат Андрій Лавренюк.

За його словами, вручення повістки на вулиці може викликати хвилювання і питання щодо подальших кроків. У діючому законодавстві прописані конкретні вимоги щодо дій військовозобов'язаних у громадських місцях, де їм вручили виклик до ТЦК.

Читайте також: Правила мобілізації та відстрочка для вчителів: що пропонують у новому законопроекті

Лавренюк закликає мати в телефоні контакт юриста або адвоката з військового права, щоб громадяни могли одразу отримати консультацію.

Вручили повістку на вулиці - що треба робити

  • Зберігайте спокій.
  • Прочитайте повістку уважно та перевірте її достовірність - вона повинна містити відомості про відправника, цільове призначення та контактні дані для додаткового зв’язку. Також там мають вказати інформацію про час, дату та місце, де потрібно з’явитися для проходження огляду.
  • Дотримуйтесь строків, які прописані в повістці - порушення законодавства передбачає адміністративну або кримінальну відповідальність.
  • Консультуйтесь з фахівцем.
  • Дотримуйтесь законодавства - пам'ятайте, що ви маєте певні обов'язки у сфері призову на службу та веденні військового обліку.
  • Дотримуйтесь інструкцій, які прописані в повістці - інструкції є офіційними вимогами військової служби.
  • Зберігайте копію повістки - це потрібно для власного документообігу, аби у майбутньому була змога вирішити спірне питання.

В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, яка воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше ми розповідали, як підготуватися до служби і куди краще піти.

Вас може зацікавити:

У Малині "ТЦК зі зброєю" ходить по домівках: відео і реакція поліції

Законопроект про мобілізацію: коли можуть ухвалити документ

Які захворювання є підставою для звільнення від мобілізації: оприлюднено повний перелік