5 березня за церковним календарем відзначається день пам’яті священномученика Конона Мандонського. Це день покровителя городників, посівів та врожаю.
Тому далі "Апостроф" розкаже про основні прикмети та традиції дня.
Читайте також: Благовіщення Пресвятої Богородиці 2024: дата за новим календарем та значення свята
Історія свята
Сьогодні, 5 березня, православні відзначають день пам’яті священномученика Конона Мандонського. Він також відомий під прізвищем Конон Городник.
Священномученик Конон Городник є покровителем і захисником городників, посівів та врожаю. Сам він також народився в селі Видана (Віфінія). За життя займався городництвом, був дуже добрим та незлобивим.
Під час правління імператора Декія Конон Мандонський страждав за християнську віру. Проте на суді твердо сповідав свою віру та не відмовлявся від неї. Через свою віру імператор звелів вбити в ноги Конона цвяхи, а потім гнати перед колісницею, доки той не впаде від втоми.
5 березня – прикмети
В цей день наші предки слідкували за наступними природними явищами, аби перевірити ефективність таких прикмет:
- Ясна погода – тепле літо.
- Сніг на вулиці – буде великий урожай.
- Сильний вітер – варто чекати на заморозки.
Що не можна робити
Вважають, що в цей день не варто заходити вечеряти в гості чи, навпаки, кликати гостей до себе додому. Також заборонялося ледарювати, адже в такому випадку на людину можуть очікувати важкі випробування та серйозні проблеми.
Що краще зробити
В цей день наші предки вважали за краще провести вечір в родинному колі.
Крім того, саме в цей час починали готуватися до висівання різних культур, адже саме Конон є покровителем і захисником посівів. Сьогодні можна замочити у воді насіння овочів.
У народі також говорили наступне: "Хоч би в день Конона Городника була б навіть зима, починай орати город. Ти тільки почни цього дня — неодмінно город буде добрий, і овочів буде багато".
Саме тому в цей день активно докладались до роботи. Ті, хто буде працьовитими в цей день, можуть отримати "силу Конона" в усіх справах.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли головні традиції і заборони свята Сорока святих.
- Вас також може зацікавити:
Як спекти булочки-жайворонки до свята Сорок святих: рецепт з відео
В Україні масово квітнуть підсніжники та фіалки: в мережі діляться гарними фото
Великий посівний календар на весну 2024: коли та що робити у березні, квітні та травні