В Одеській області медики зафіксували спалах скарлатини.
Про це інформує Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Зростання захворюваності на скарлатину медики пов'язують із черговим циклічним підйомом. Останній раз подібне фіксували у 2014 році, коли захворіло 355 осіб.
Читайте також: В Києві можуть закрити школи на карантин: медики звернулися з важливою заявою
Минулого року на території України зафіксували 182 випадки захворювання на скарлатину, що у 2,6 разів більше, ніж у 2022 році. Переважна кількість хворих - неповнолітні громадяни (97% від усієї кількості випадків), а найбільш уразливою категорію медики називали дітей у віці від 5 до 9 років.
"У поточному році зареєстровано 61 випадок скарлатини серед дітей , у тому числі 1 летальний від ускладнень. Специфічне лікування скарлатини відсутнє. Діагноз ґрунтується на епідеміологічних даних, характерній клінічній картині та лабораторних дослідженнях", - йдеться у повідомленні обласного центру.
Профілактика захворювання, за словами експертів, полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим, які отримали першу дозу антибіотику, необхідно перебувати в ізоляції до 24 годин. Якщо антибіотик не призначали - карантин має тривати протягом 21 дня.
Раніше ми розповідали, що ще в одній області України стало більше хворих на ГРВІ.
Вас може зацікавити:
"Хвороба Х": що це таке і чи готова Україна до можливої пандемії
В одній з областей України зросла кількість хворих на грип і ГРВІ
Коронавірус повертається? Киян закликали повернутись до маскового режиму