RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Нові українські FPV-дрони вже уражають цілі, прикриті щільним РЕБом: відео

Військові Сил Оборони успішно застосовують на фронті перші зразки українських FPV-дронів з автонаведенням та уражають цілі, прикриті щільною мережею засобів радіоелектронної боротьби противника.

Про це повідомляє профільне видання Defence-ua.

Читайте також: "Оборонка" оживає: що Україна може випускати у масових об’ємах і з чим попрощалися назавжди

Зазначається, що розробники у бойових умовах випробовують FPV-дрони, оснащені так званим "машинним зором", тобто автоматичним наведенням на ціль на кінцевій точці польоту. Така здатність дозволяє звести нанівець дію засобів РЕБ ворога, оскільки оператор має лише виокремити ціль для ураження, а дрон надалі сам попрямує до неї.

Як пише видання, роботу такого дрона оприлюднив волонтер Сергій Стерненко, де дроном уражено ворожий танк.

Він додав, що це є результатом спільної роботи 60-ї та 63-ї механізованих бригад.

"Технологія нова, потребує вдосконалення і масштабування. Тому я прошу у якості подарунка мені на ДН задонатити на такі дрони. Вони нівелюють роботу ворожого РЕБ у більшості випадків та дозволяють ще ефективніше бити ворога!", - написав він.

Для близько 1,3 тис. дронів та інвестиції у розбудову відповідної технології потрібно 50 млн гривень. Тобто один дрон коштуватиме близько 38 тис. гривень або майже 1 тисячу доларів. Проте йдеться про кошти, підраховані разом із витратами на подальшу розробку. Подібні дрони, оснащені денними та нічними камерами коштують значно дорожче.

Також повідомляється, що на одне таке ураження цілі потрібно 3-4 звичайних FPV-дронів, адже не всі з них долітають через системи РЕБ, також безпосереднє влучання залежить від оператора. Тоді як дрон з автонаведенням не тільки ігнорує РЕБ, але й знижує вимоги до рівня майстерності оператора.

З огляду на це, кінцева вартість ураження та знищення цілей виявиться значно меншою проти звичайних FPV-дронів на "ручному кернуванні".

У планах - залучити державу для закупівель та масштабування виробництва.

Нагадаємо, раніше з'явилися супутникові фото аеродрому в Енгельсі, куди "прилетіли" українські дрони.

  • Вас також може зацікавити:

Нова "Лелека" в небі: як працює надсучасний БПЛА

Україна цього року не отримає бомби GLSDB: у США назвали нову дату

Україна отримає передові безпілотники MQ-9 Reaper за $1 - ірландський волонтер