В Україні з 1 квітня громадян чекає низка змін. Зокрема, підвищення мінімальної зарплатні, пенсій, звільнення у запас строковиків та розширення виплат для внутрішніх переселенців.
Що зміниться для українців з 1 квітня, розповідає "Апостроф".
Збільшення мінімальної зарплатні та пенсій
З 1 квітня 2024 року мінімальну зарплату в Україні буде збільшено на 900 грн: з 7100 грн до 8000 грн на місяць.
Читайте також: Збільшення не чекайте: уряд заморозив виплати одній з категорій пенсіонерів
Також зміняться показники, які залежать від розміру мінімальної зарплати: податок на доходи фізичних осіб - не менше ніж 1440 грн; військовий збір — не нижче 120 грн; мінімальна сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — не менше ніж 1760 грн. максимальна сума єдиного внеску — 26 400 грн.
Через підвищення мінімальної зарплати з 1 квітня зростуть пенсії тих українців, вік яких перевищує 65 років і які мають повний стаж: 35 років для чоловіків, 30 - для жінок. Пенсія для них з 1 квітня зросте з 7100 грн до 8000 грн. Мінімальний розмір пенсій для вказаної категорії зросте з 2840 грн до 3200 грн (на 360 грн). Підвищення стосується лише тих пенсіонерів, які вже не працюють.
Звільнення строковиків у запас
З квітня 2024 року розпочнеться звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, які служили понаднормово через війну. Звільнення строковиків відбудеться у квітні - травні 2024 року. У запас звільнятимуть строковиків зі Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту та інших військових формувань. Відповідно до затверджених графіків, демобілізація розпочнеться 2 квітня і завершиться 31 травня.
Розширення категорій ВПО, які можуть отримувати виплати
Період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО продовжено до 30 квітня 2024 року. Ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.
Розширено також перелік категорій ВПО, які матимуть право на отримання виплат від держави протягом ще шести місяців після подання заяви. Мова йде про допомогу в розмірі 2 тис. грн на дорослу людину та 3 тис. грн на особу з інвалідністю чи дитину.
Мова йде про наступні категорії:
- особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність(та родини, в яких такі особи проживають);
- діти, які влаштовані в сім'ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім'ю родичів, знайомих, прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу;
Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї не перевищує 9 444 грн:
- особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
- сім'ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної(професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
- особи які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;
- студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
- особи з інвалідністю ІІІ групи;
- сім'ї пенсіонерів;
- особи з-поміж ВПО, старші за 55 років.
Якщо людина підпадає під зазначені критерії і подасть заяву не в квітні, а в травні, то допомога буде призначена з місяця звернення.
Раніше ми писали, кому в Україні збільшать пенсійні виплати у 2024 році.
- Вас також може зацікавити:
Частині пенсіонерів підвищать виплати з 1 березня: хто і які доплати отримає
Індексація буде не для всіх: кому з українців не перерахують пенсію у березні
Пенсіонерам дали термін до 31 березня: що треба зробити, щоб не втратити виплати