RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

180 тисяч багатодітних чоловіків можуть мобілізувати: у Мін'юсті назвали причину

В Україні деяких багатодітних батьків чекає мобілізація. Це стосується громадян, які мають на утриманні трьох і більше дітей, однак не платять аліменти.

Про це розповів заступник голови Міністерства юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко під час загальнонаціонального телемарафону.

Читайте також: Як отримати відстрочку від мобілізації: зразок для подання заяви

За його словами, на сьогодні кількість боржників за аліментами становить більш ніж пів мільйона громадян. З них 180 тисяч осіб - це боржники з аліментів, які не платять щонайменше три місяці.

Гайченко додав, що виконавча служба продовжує стягувати аліменти всіма законними способами. Зокрема, відбуваються арешти рахунків, стягнення коштів із заробітних плат і пенсій та інших виплат, розпродають майно (пральні машини, телевізори, побутову техніку, айпади, ноутбуки). Все це йде з молотка на аукціоні на користь дітей.

При цьому часто батьки, які мають трьох дітей і більше, не платять аліменти, а відтак - їх не утримують. У зв'язку з цим - їх почнуть забирати в армію.

"Ці діти в них є, але своїх обов’язків вони не виконують. Тому такі батьки трьох і більше дітей, за умови не утримання хоча б одного з них, будуть призиватися до Збройних сил України. Ми не можемо говорити, що вони їх утримують, а не утримуєш дитину, то значить у тебе і пільги немає", - повідомив представник відомства.

Зараз розробляють механізми співпраці ТЦК і виконавчих служб щодо мобілізації. Він припускає, що багатодітні батьки муситимуть надати довідку в ТЦК, що не мають боргів з аліментів.

Примітно також, що серед неплатників аліментів є й жінки, однак таких налічується близько 16 тисяч.

Раніше "Апостроф" розповідав, що нового в законопроєкті про мобілізацію для військових та їхніх сімей.

  • Вас також може зацікавити:

Догляд військовозобов'язаного за сестрою: коли можуть дати відстрочку

Привілеї для обраних: скільки своїх помічників зможе забронювати нардеп

Ухилянтам готують космічні штрафи: Рада розгляне нові законопроєкти

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.