RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

Відстрочка від мобілізації: що треба знати батьку дитини з інвалідністю

В Україні право на відстрочку від мобілізації мають батьки дитини з інвалідністю.

Про це розповів юрист Дмитро Дончак.

Читайте також: Як отримати відстрочку від мобілізації: зразок для подання заяви

Відповідно до постанови Кабміну № 225 від 08.03.2022 року, повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення дітей з інвалідністю лікарем до ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабміну № 913 від 21.11.2013 року.

При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

У разі коли в індивідуальній програмі реабілітації дитини з інвалідністю встановлений строк повторного огляду, що припав на період дії воєнного стану на території України, та в дитини з інвалідністю відсутня можливість пройти лікарсько-консультативну комісію закладу охорони здоров’я, їх індивідуальна програма реабілітації продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд і не отримано відповідну індивідуальну програму реабілітації.

Отже, головна умова для автоматичного продовження строку дії інвалідності - це не воєнний стан, а неможливість провести обстеження дитини лікарсько-консультативною комісією. Обстеження на ЛКК неможливо провести, якщо:

  • дитина разом з матір’ю виїхала за кордон;
  • або якщо дитина проживає в місцях проведення бойових дій;
  • або якщо дитина проживає на тимчасово окупованій території.

Але якщо дитина проживає в тій частині України, де працюють лікарі і функціонують лікарсько-консультативні комісії, то ні про яке автоматичне продовження строку дії інвалідності мова не йде. В такому випадку дитина повинна пройти повторне обстеження на ЛКК до встановленого строку. Потім, з доказами проведення ЛКК (печатка про продовження державної соціальної допомоги) батько має піти в свій ТЦК і оновити свої особисті дані.

За словами юриста, коли у дитини закінчується термін встановлення інвалідності, то у батька закінчується термін відстрочки. В такому випадку його прямий обов'язок - протягом семи днів з'явитися в ТЦК і повідомити про зміни в облікових даних. За порушення правил військового обліку чинним законодавством передбачений штраф у розмірі від 850 до 1700 грн, а новими змінами хочуть збільшити ці суми в 10 разів.

Раніше "Апостроф" розповідав, що нового в законопроєкті про мобілізацію для військових та їхніх сімей.

  • Вас також може зацікавити:

Догляд військовозобов'язаного за сестрою: коли можуть дати відстрочку

Привілеї для обраних: скільки своїх помічників зможе забронювати нардеп

Ухилянтам готують космічні штрафи: Рада розгляне нові законопроекти

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.