Російсько-українська війна завершиться переговорами, оскільки перемогти тільки на полі бою Україна не має можливостей.
Про це заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький розповів в інтерв'ю The Economist.
Читайте також: Переговори між Україною та РФ: що було у мирній угоді, яку могли підписати у 2022 році
"Навіть якби Україна змогла відтіснити російські війська до кордонів, а це все віддаленіша перспектива, це не закінчило б війну. Наразі обидві сторони намагаються зайняти "вигідну позицію" перед потенційними переговорами. Але змістовні переговори можуть розпочатися не раніше за другу половину 2025 року", - сказав Скібіцький.
За його словами, на той час Росія зіткнеться із серйозними "зустрічними вітрами". Російські військові виробничі потужності розширилися, але досягнуть піку на початку 2026 року через брак матеріалів та інженерів. Обидві сторони можуть зрештою зіткнутися з нестачею зброї. Але якщо нічого не зміниться в інших аспектах, зброя закінчиться в Україні першою.
"Найбільшим невідомим фактором війни є Європа. Якщо сусіди України не знайдуть способу подальшого збільшення оборонного виробництва, щоб допомогти Україні, вони теж врешті-решт виявляться під прицілом Росії", - заявив він.
Він применшує значення статті 5, що стосується колективної оборони НАТО і навіть присутність військ НАТО в країнах, що межують з Україною. Ця стаття, на його думку, може виявитися малозначущою на практиці.
"Росіяни захоплять країни Балтії за сім днів. Час реакції НАТО - десять днів", - зазначив Скібіцький.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що про мирні переговори заговорили у Кремлі.
- Вас також може зацікавити:
Орбан розповів, як Трамп планує "закінчити" війну в Україні
У Ватикані роз’яснили слова Папи Римського про "білий прапор" для України
"Не означає визнання окупації": Туреччина закликала Україну і Росію до перемовин