Існують певні правила зберігання насіння для посадки. Також відомо термін придатності посадкового матеріалу з того, що залишилось невикористаним після завершення чергового сезону.
Про це розповідає "Апостроф".
Читайте також: Дешево і екологічно: як зробити корисне зелене добриво з бур’яну
Термін зберігання насіння
Городники, як правило, залишки зберігають на наступний рік, однак таке насіння вимагає особливих умов. Окрім того, буде не зайвим знати термін придатності насіння, оскільки різні види зберігають родючість протягом різного проміжку часу.
Насіння магазинне має на своєму пакуванні термін придатності та умови зберігання. Однак загалом для більшості видів насіння найбільш сприятлива температура - від +10 до +12 градусів. У разі, якщо температура буде вища, то насіння може прорости. Вологість повітря не повинна перевищувати 50-60%. Саме велика вологість може згубно вплинути на насіння.
Для різних культур термін різниться. Найдовше здатне зберігатися насіння буряка – до 6-10 років зберігання. Упродовж такого тривалого періоду необхідне правильне зберігання.
Так само насіння гарбуза, дині, кабачків, патисонів, кавунів та огірків може довгий час зберігати родючість - протягом 6-8 років. Водночас, горох, кукурудза – 5-6 років. Насіння томатів, редиски і редьки - 4-6 років.
Насіння баклажанів, білої та червоноголової капусти, перцю, цибулі-батуна і порея - 4-5 років, квасолі, салату, селери і шпинату - 3-4 роки.
Насіння моркви і сконцонери - 2-4 роки. Пастернак, петрушка, ревень, ріпчаста цибуля і щавіль - 2-3 роки.
Варто пам'ятати, що чим триваліший час зберігається насіння, тим нижчою буде схожість.
Раніше "Апостроф" розповідав, як зробити диво-добриво для розсади.
- Вас також може зацікавити:
Не бояться холоду й посухи: сім найбільш врожайних сортів картоплі, які радять садити навесні
Як самостійно приготувати ґрунт для розсади на основі землі з городу
Яку температуру для вирощування розсади перцю та баклажанів вважають