RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Повістки будуть розсилати поштою: як покарають військовозобов’язаних, що проігнорують

Кабінет Міністрів України оновив порядок надсилання повісток на військову службу на час мобілізації – ТЦК зможуть надсилати повістки поштою з 18 липня. За невиконання військовозобов'язаним своїх обов’язків передбачено покарання.

Про це йдеться в постанові Кабміну від 16 травня 2024 року № 560.

Читайте також: Нові правила мобілізації в Україні: що зміниться з 18 травня

Надсилання повісток поштою

Відповідно до цього, резервісти та військовозобов'язані мають протягом 60 днів після оголошення мобілізації уточнити свої облікові дані через:

  • ТЦК та СП за місцем свого перебування,
  • ЦНАП,
  • електронний кабінет.

Повістка про виклик до районного (міського) ТЦК та СП може бути надіслана після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних – при цьому органи військового управління можуть скористатися засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу місця проживання після завершення.

Проте у випадку, якщо чоловік не уточнив протягом 60 днів своєї адреси місця проживання, повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання. Відповідно до постанови повістку мають надіслати адресату не пізніше ніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником:

"При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення".

Роботодавці також надсилатимуть повістки поштою

Відповідно до постанови Кабміну № 563 роботодавці також тепер мають надсилати повістки рекомендованим листом певним працівникам, інформуючи їх про необхідність прибути до ТЦК.

Якщо керівники державних органів, органів місцевої влади, підприємств та установ отримують розпорядження від ТЦК щодо оповіщення військовозобов’язаних, вони повинні видати відповідний наказ і повідомити про це працівників.

Зокрема роботодавці зобов'язані надсилати рекомендовані листи тим, хто:

  • працює дистанційно,
  • виконує надомну роботу,
  • тимчасово непрацездатний,
  • перебуває у відпустці або відрядженні.

Замовний поштовий лист має містити оголошену цінність та опис вкладення, що стосується прибуття працівника до відповідного ТЦК. В триденний термін роботодавці мають надсилати копії наказів, підтверджувальну інформацію або документи про відповідне сповіщення до ТЦК.

Належне оповіщення про виклик до ТЦК

Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК та СП буде:

  • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Відмова від повістки поштою

У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.

Акт відмови від отримання повістки подається керівнику ТЦК для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності:

"У разі відмови від отримання повістки поліцейський проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення".

Можливе покарання

Закон про мобілізацію передбачає, що неотримана повістка повертається назад до ТЦК. Якщо чоловік не забирає повістку з пошти, то поштовий оператор надсилатиме дані до ТЦК як за умов отримання повістки, так і у разі відмови отримувати лист або ж, якщо виясниться, що громадянин не проживає за зазначеною адресою.

Далі ТЦК направляє запит до відділу поліції з проханням здійснити адміністративне затримання правопорушника – для його виконання дається п'ять днів. У випадку, якщо поліція не може знайти військовозобов’язаного за місцем реєстрації, ТЦК направляє вимогу та видає документ про її виконання, який може надіслати до відповідних органів.

Вимога вважатиметься виконаною після виконання громадянином обов’язків, а відкликаною – після завершення мобілізації. Якщо ж обов’язки чоловік не виконав протягом 10 днів – ТЦК та СП звернеться до суду щодо тимчасового обмеження права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимоги.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, хто і де може вручати повістки за новим законом про мобілізацію.

  • Вас також може зацікавити:

Видача повісток за новими правилами: хто має право, процедури вручення та відмови

У Міноборони зізнались, чи надсилатимуть повістки на електронну пошту і в "Резерв+"

Як оновити свої дані у ЦНАПі без відвідування ТЦК: покрокова інструкція

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.