В мережі поширюють фейкову новину, в якій звинувачують ТЦК в незаконному затриманні людини.
Про це повідомляють на Facebook-сторінці Сумського обласного ТЦК та СП.
Читайте також: Трагедія на Закарпатті: у ТЦК помер чоловік, визнаний придатним до служби
Мережею ширяться дописи у Telegram-каналах, де цей інцидент використовують, щоб очорнити працівників ТЦК.
"Полювання на ухилянтів: поліція та військові із застосуванням фізичної сили виштовхують водія з автівки у Сумах" схожими словами описували відео з затриманням чоловіка місцеві Telegram-канали.
"На відео відображено, як представники поліції застосовували фізичну силу до водія транспортного засобу і в цьому допомагають люди у військовій формі. Після проведення службової перевірки було з’ясовано, що подія відбулась за участю військовослужбовців Сумський Міський ТЦК та СП", - пишуть в дописі працівники ТЦК.
Схожі відео росіяни почали використовувати як ІПСО, щоб зірвати мобілізацію в Україні.
Роз'яснюємо ситуацію, до патрульних звернулися громадяни та повідомили про водія який, ймовірно, керує автівкою у стані сп'яніння. На вимогу інспектора вийти з автомобіля, чоловік спробував втікти від працівників поліції. За кількасот метрів його зупинили.
"Події, що відображені на відео не пов’язані з заходами оповіщення, а заголовок під відео "полювання на ухилянтів в Сумах" не відповідає дійсності та був використаний заради хайпу, щоб вчергове дискредитувати військовослужбовців ТЦК", - йдеться в дописі Сумського ТЦК.
Водій відмовився виконати законну вимогу патрульного вийти з транспортного засобу та пройти перевірку на алкотестері. Натомість чоловік намагався зачинитися в салоні автомобіля.
На допомогу патрульному прибули військовослужбовці, які із застосуванням фізичної сили витягли його з автомобіля.
"Командуванням Сумського обласного ТЦК та СП, з приводу даної події, ініційоване і проводиться службове розслідування, під час якого буде надана оцінка діям військовослужбовців Сумського міського ТЦК та СП", - повідомляють в Сумському ТЦК.
Раніше "Апостроф" писав про те, як будуть шукати ухилянтів за допомогою реєстру "Оберіг".
- Вас може зацікавити:
Ця процедура обов'язкова: як саме мають вручати повістки співробітники ТЦК та поліції
Нові правила мобілізації: коли поліція має право вручати повістку та примусово доставляти до ТЦК
Коли після вручення повістки можна не йти до ТЦК: чотири поважні причини
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.