Якщо дані військово-облікового документа, пред'явленого військовозобов'язаним, не сходяться з інформацією Реєстру "Оберіг", його можуть затримати та доставити до ТЦК задля уточнення даних.
Про це повідомляє "Судово-юридична газета".
Так, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів №560, при проведенні перевірки документів громадян перевіряються їх особисті дані, а також інформація з військового квитка, що відображена в Реєстрі військовозобов'язаних "Оберіг" (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).
Якщо під час перевірки виявлено розбіжності між військовим квитком та даними Реєстру "Оберіг", військовозобов'язаному запропонують проїхати до районного (міського) центру комплектування та соціальної підтримки для уточнення особистих даних та даних з військового квитка, які відображені в Реєстрі "Оберіг". При цьому, з цією метою, згідно з постановою №560, чоловікові буде вручено повістку.
Читайте також: Відстрочка від мобілізації на період навчання: що треба знати студентам
У разі відмови резервіста або військовозобов'язаний прийняти повістку від уповноваженого представника, створюється акт відмови, який підписують не менше двох членів групи оповіщення. Далі його передають керівнику районного (міського) центру комплектування та соціальної підтримки для подальших дій щодо притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Якщо громадянин відмовляється йти до центру комплектування та соціальної підтримки, поліціянт з групи оповіщення має право здійснити адміністративне затримання та доставити особу до вказаного центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Раніше ми писали, що в Україні розширили перелік підстав для звільнення з ЗСУ.
- Вас може зацікавити:
Повістки надсилатимуть з 17 років: у ЗСУ зробили важливе пояснення
Мобілізація засуджених: де будуть служити колишні в’язні
Комісії при ТЦК можуть відмовити у відстрочці з будь-яких причин: в законі суттєва прогалина
В Україні десятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Не варто забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.