RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

21 грудня

20 грудня

Всі новини

Нові правила мобілізації: що світить тим, хто раніше не проходив ВЛК

Більшості військовозобов’язаним чоловікам після оновлення даних в ТЦК доведеться повторно пройти ВЛК – проте карати за те, що чоловіки раніше не проходили комісію, не можуть.

Про це для "Фокус" розповів адвокат Микола Максимов.

Читайте також: Всіх на перекомісію: що чекає колишніх "обмежено придатних" після 1 червня

Відповідно до закону про мобілізацію військовозобов’язані чоловіки призовного віку (18-60 років) повинні оновити свої облікові дані в ТЦК, а тому більшості чоловікам таки потрібно буде повторно пройти ВЛК. Нова постанова Кабінету міністрів підтверджує те, що такий висновок ВЛК буде дійсним один рік під час воєнного стану, у мирний час цей термін становить п’ять років. Тому чоловіків можуть щороку викликати на повторне проходження ВЛК, адже висновок комісії діятиме лише 12 місяців.

Порушення правил військового обліку військовозобов’язаним, зокрема відмова оновлювати дані в ТЦК, передбачає адміністративну відповідальність – штраф від 17 до 25,5 тис. грн. Проте, як для "Фокус" зауважив адвокат Микола Максимов, покарати військовозобов'язаних за те, що ті раніше не проходили військово-лікарську комісію не можуть. Ось як він це коментує:

"Якщо людина прийшла добровільно в ТЦК оновити дані, і до цього не проходила ВЛК, її не можуть притягнути до відповідальності, тому що в законодавства немає зворотної дії в часі".

Він зауважує, що відповідальність починається з моменту набрання чинності законом — тому погрожувати штрафами тим, хто раніше не проходив медкомісії, не можуть:

"Відповідальність починається з моменту набрання чинності законом або підзаконним актом. Тому якщо говорити про ситуацію, коли у військкоматі погрожують штрафами тим, хто не пройшов п'ять років тому ВЛК, проблеми, скоріше, виникнуть у ТЦК, тому що люди звернуться до судів".

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли військовозобов'язаним треба проходити ВЛК.

  • Вас також може зацікавити:

Подача заяви на відстрочку від мобілізації: є новий позитивний нюанс для військовозобов’язаних

В Україні розширили перелік підстав для звільнення з ЗСУ: що зміниться з 1 червня

Оновлення даних військовозобов’язаними: коли треба приходити до ТЦК і коли не обов’язково

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.