У четвер, 13 червня, православні віряни святкують одне з найголовніших християнських свят - Вознесіння Господнє.
Про традиції та заборони у цей день розповідає "Апостроф".
Читайте також: Вознесіння Господнє 2024: коли святкуємо і як молитись за воїнів
Цього дня серед віруючих заведено йти до церкви та відвідувати родину. Важливо також звернутися до Господа з молитвою, подякувати за все, попросити допомоги, здоров'я, благополуччя для рідних та близьких, покаятися в гріхах.
У цей день, як і у кожне велике свято, не можна виконувати роботу по дому, на городі або займатися будівництвом. Жінкам не можна шити, в'язати, вишивати та прати. Традиційно у релігійне свято не можна думати про погане, сваритися з рідними та лихословити.
У народі ця дата у давнину була більше пов'язана з переходом весни у літо і початком справжнього тепла. Люди водили хороводи, прославляли природу. Наприкінці дня накривали святкові столи та влаштовували гуляння.
Також в цей день влаштовували гадання. Дівчата заплітали кілька гілочок берези, щоб дізнатися чи вийдуть вони заміж. Якщо до свята Трійці гілочки не зів'яли, то в цьому році очікувалось весілля.
У день Вознесіння радять уважно спостерігати за погодою. Якщо на свято вона була хорошою, то такою протримається й до дня Святого Михайла. Дощ же вважався поганим знаком – віщував хвороби і неврожай.
Раніше ми публікували календар свят та вихідних у червні.
- Вас може зацікавити:
Церковні свята у червні 2024: на які дати випадають великі свята
Русальний тиждень 2024: дата початку і головні заборони
Захист небес: найсильніші молитви від ворогів, злих людей та ненависті