З 17 липня 2024 року в Україні набирає чинності пункт 6 частини 8 статті 40 закону України "Про медіа". Ці правки посилять вимоги до використання державної мови в україномовних проєктах.
Про це йдеться в законі України "Про медіа".
Читайте також: У "Дії" можна безплатно дивитися телебачення: як скористатися послугою
Які зміни запровадять
- Використання недержавних мов у ефірах дозволяється лише в сталих виразах, коротких реченнях або окремих словах учасників прямого ефіру, за винятком ведучих. Однак загальний час для таких зауважень обмежений. Не має перевищувати 10% тривалості програми.
- Водночас всі виступи, інтерв'ю, коментарі, пояснення, запитання, окремі репліки тощо недержавною мовою мають бути перекладені, дубльовані або озвучені українською.
Що змінили у вимогах використання української мови
Згідно з п. 1, програми національною мовою (включаючи художні фільми) - у загальному тижневому обсязі мовлення телемовників - ліцензіатів у кожному з проміжків часу між 7:00 та 18:00 годинами й між 18:00 та 22:00 годинами мають становити:
- для телеканалів національної та регіональної категорій – не менше 90% загальної тривалості програм;
- для телеканалів місцевої категорії - не менше ніж 80% від загальної тривалості програм;
- для телемовників, які, крім мовлення державною мовою, здійснюють мовлення виключно мовами національних меншин України - не менше ніж 30% від загальної тривалості програм.
Крім того, відповідно до пункту 5 статті 40, телемовники та радіомовники, що ведуть мовлення мовами корінних народів України, мають забезпечувати щотижневий обсяг мовлення державною мовою принаймні 75% від всього ефірного часу.
Раніше "Апостроф" писав про те, що В Раді заговорили про закриття "телемарафону".
- Вас також може зацікавити:
У 2024 році на телемарафон витратять півмільярда: хто отримав найбільший контракт
Обійшлася понад $1000: в Україні з'явилася віртуальна ведуча новин, відео
Кабмін виділив 150 млн гривень на блокування ТБ-сигналу з РФ: які області торкнеться