RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Законопроекту про заборону УПЦ МП змінили назву

Законопроект, який передбачає заборону в Україні діяльності церкви, пов’язаної з РПЦ, отримає назву "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій".

Таке рішення ухвалили 16 серпня на засіданні парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, повідомила у Facebook заступниця голови комітету Євгенія Кравчук.

Зараз законопроект має назву "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій".

Комітет також рекомендував Верховній Раді ухвалити документ в другому читанні та в цілому.

Кравчук перерахувала інші ключові зміни, які обговорили й підтримали члени комітету:

  • Внесли зміни в терміни набрання чинності певних норм, а саме: увесь закон вступає в силу через 30 днів після опублікування; пункт який дає можливість Кабміну готувати відповідну нормативку на виконання закону - на наступний день після опублікування; пункт який дозволить звертатись в суд щодо припинення діяльності релігійної організації в якої є звʼязок з РПЦ та країною-агресором - через 9 місяців після опублікування.
  • Внесли редакційні зміни з точки зору відповідності кодексам України та адмін праву.
  • Важлива правка для всіх релігійних організацій, які не мають звʼязків з росією та РПЦ. Уточнили щодо пільгового користування державним і комунальним майном в релігійних цілях - безоплатна оренда релігійними організаціями приміщень для проведення служб, обрядів та інших заходів. Але додали запобіжник, щоб не було зловживань - таке користування тільки в порядку затвердженому КМУ.

Кравчук підкреслила, що в основі проєкту залишилась ідея - держава не забороняє будь-які релігійні організації, в нас свобода віросповідання. Але важливе "але"- жодних звʼязків з країною агресором та РПЦ.

Раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс свої зауваження до законопроекта про заборону УПЦ МП.