В одному з Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) розповіли про механізм розгляду заяв про відстрочку від військової служби, який діє у 2024 році.
Про це медіа повідомив речник Полтавського ТЦК Роман Істомін.
Він зазначив, для цього військовозобов'язані громадяни мають особисто прийти до терцентру комплектування.
При районних ТЦК працюють комісії, очільниками яких є керівники районних чи міських територіальних центрів комплектування. Комісія складається з:
- представників апарату;
- структурних підрозділів;
- працівників закладів освіти, охорони здоров’я, соцзахисту населення, служби у справах дітей, центру надання адмінпослуг;
- представників районної військової адміністрації.
Заяви потрібно подавати особисто на ім’я керівника комісії ТЦК. Її форма затверджена у додатку чотири до постанови уряду № 560. Разом із заявою потрібно подати документи, де підтверджується право на відстрочку.
"Військовозобов’язаний особисто подає цю заяву персонально, безпосередньо, не через когось, не через адвокатів, не через пошту, не через електронну пошту, лише особисто", - повідомив речник.
Він наголосив, що часто цю вимогу ігнорують і тому в районних ТЦК багато лежить запитів адвокатів з вимогами надати клієнтам відстрочку від призову, а документи надіслані поштою.
"Хотів би звернутися до цих адвокатів - поважайте наш та свій час, і кошти ваших клієнтів. Відповідь усім надається однакова на підставі постанови Кабміну № 560 - усі заяви щодо відстрочки подаються особисто військовозобов’язаним. Жодні заяви, надіслані поштою або іншим чином прийматися не будуть", - додав Істомін.
Далі, після отримання заяви та документів, комісія здійснює розгляд та оголошує висновок.
Нагадаємо, в Україні набув чинності закон, який надає відстрочку від військової служби тим, чиї неповнорідні родичі загинули або зникли безвісти на війні з Росією.