У Міністерстві оборони підготували одразу три варіанти обіцяного проєкту закону "про демобілізацію", однак жоден з них не містить такого терміну. Там йдеться про довготривалу ротацію та лікування військовослужбовців.
Про це розповів нардеп, член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко, пише "Укрінформ".
Він зазначив, що представники профільного комітету прибули в Міністерство оборони, де заслухали пропозиції щодо так званого законопроєкту "про демобілізацію".
При цьому у документах не згадується відповідне поняття.
"Автори передбачають в ньому ротацію, лікування, які мають достатньо довготривалі терміни: три-чотири-п'ять місяців", - розповів політик.
Попри те, що керівництво Міноборони заявляло про необхідність ще трьох місяців на розробку чи удосконалення певних механізмів, жодна з трьох версій законопроєкту не потрапила до комітету на обговорення.
Він нагадав, що Кабінет міністрів мав подати відповідний документ до 18 грудня 2024 року.
"Ми чекаємо від уряду надходження законопроєкту до парламенту... Аби якимось чином пришвидшити цей процес, ми, парламентарії, намагаємося їх стимулювати", - додав нардеп.
Як відомо, 11 квітня 2024 року парламент ухвалив закон про мобілізацію, виключивши питання про демобілізацію та зобовʼязавши уряд (Міноборони) розробити протягом восьми місяців законопроєкт про звільнення бійців з військової служби.
Проєкт закону про демобілізацію мали представити 18 грудня, однак цього не сталося. 10 січня 2025 року заступник голови Міноборони, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк повідомив, що документ вже розроблений та готовий до внесення до Ради, однак потрібен ще час для напрацювання механізмів щодо заміщення великої кількості осіб, які підпадуть під дію відповідного закону.
Раніше ми писали, що прем'єр Денис Шмигаль отримав доручення від президента Володимира Зеленського опрацювати питання демобілізації українських бійців після 18 місяців військової служби на основі розгляду петиції.