У вівторок, 11 лютого, в Міністерстві оборони України офіційно стартував проєкт "Контракт 18-24". Це добровільна ініціатива для українців вікової категорії 18-24 роки, яка готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Про це повідомляє пресслужба МОУ.
У міністерстві зазначають, що акцент у проєкті на добровільності. Мовляв, укладення контракту є свідомим вибором кожного, хто хоче зробити внесок у захист країни та отримати реальні можливості для особистого розвитку.
"Контракт 18-24 – це не примус, не мобілізація і не обов’язок. Це можливість для людей зробити свідомий вибір, отримати бойовий досвід і фінансову стабільність всього за один рік. Доброволець сам вирішує: чи продовжувати службу, чи повернутися до цивільного життя, маючи унікальні перспективи", – прокоментував міністр оборони України Рустем Умєров.
"Контракт 18-24" пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 млн грн, із яких 200 тис. грн виплачуються одразу, а решта – під час служби.
Добровольці отримуватимуть щомісячне грошове забезпечення – до 120 тис. грн, матимуть можливість "нульової" іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення, зокрема, зубне протезування, а також право на виїзд за кордон після року служби.
Також закон гарантує звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.
"Українці, які приєднаються до Сил оборони, отримають усе необхідне: найкращу підготовку, високий рівень зарплат, соціальні гарантії та можливості для кар’єрного зростання", – додав Рустем Умєров.
Як зареєструватися в проєкті?
Подати заявку можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+ з найближчим оновленням.
Далі – консультація з рекрутером, підписання контракту та проходження підготовки у бойових підрозділах.
До речі, в Міноборони хочуть запровадити посаду військового омбудсмена, покликаного захищати права наших військовослужбовців. Відповідний законопроєкт ще готує відомство. "Апостроф" розбирався, які проблеми у війську було б добре, щоб він вирішив.