RU  UA  EN

Пʼятниця, 21 лютого
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 42.90
НБУ:USD  41.30
Суспільство

Новини

20 лютого

Всі новини

"Це війна — війна всупереч, а чи не за планом. І саме це дратує американське керівництво зараз": журналіст звернувся до українців

Фото: Getty Images

Повномасштабна війна Росії проти України триває не за планом Заходу, а заяви президента США Дональда Трампа є спробою роз'єднати українців.

Про це написав у Facebook журналіст Ігаль Левін.

Він назвав повним маренням заяву Трампа, що рейтинг Зеленського становить 4%.

"Бачу вже коментарі: мовляв, я не фанат Зе, але тепер голосуватиму за нього, тільки щоб подивитися на обличчя Трампа. Після таких необґрунтованих заяв президента США рейтинги Зеленського злетять у гору. Очевидно, що нова адміністрація США, рятуючи Росію, бачить в Україні перешкоду, особливо в Зеленському та його уряді.

Нагадаю, що велика війна зараз йде всупереч, оскільки західники (і, звичайно ж, США) у 2022 році віддали Україну на поживу РФ. Але Зеленський не втік, як Гані з Афганістану чи Асад із Сирії, а залишився у півоточеному Києві. А український солдат дав таких пи*дів росіянам, що прос*алась вся регулярна ЗС РФ, і довелося терміново мобати пару соток тисяч, набрати натовп зеків і купити за гори алмазів напівдиких люмпенів із самого соціального дна РФ", - написав Левін.

Він ще раз наголосив, що нинішня війна йде всупереч, а не за планом Заходу.

"І саме це бісить американське керівництво зараз. Ті, хто живе угодами - планувальники - вони люблять плани, договори, схеми, контракти. Угода між Заходом і РФ у лютому 2022 року пішла не те, що не за планом - вона створила окрему гілку альтернативної історії", - зазначив журналіст.

Левін звернувся до українців, давши дві поради:

  • "По-перше, не йти на поводі ні в США, ні в кого б там не було. Як говорив Моше Даян: "Американці пропонують нам гроші, зброю та поради. Ми беремо гроші і зброю, а від порад відмовляємося". Це той самий Моше Даян, який був у топах армії Ізраїлю ще коли США наклали на цей самий Ізраїль збройове ембарго в 40-і і 50-і роки. Даян добре знав цю братію. Україна може сказати велике дякую американцям за вже надану допомогу та ввічливо зазначити, що поради їй не потрібні. Вона сама вирішить, як їй воювати, кого і коли вибирати і що робити із Росією.
  • По-друге, українському суспільству необхідно згуртуватися — довкола своєї влади, своєї держави та своєї армії. Одна річ, коли вас хочуть роз'єднати росіяни — воно зрозуміло, вони вороги. Але зовсім інша річ, коли вас хочуть роз'єднати "партнери" (а ці заяви Трампа ніяк не можна трактувати інакше). Згуртуватися не тому, що влада о*уєнна, а держава пи*дата, а тому що іншого у вас немає. Пам'ятаю, на одних з курсів нас навчали психології та іпсошці, і там нам пояснили одну з найважливіших максим, яку я вивчив на все життя: "Якщо під час війни хтось критикує (і закликає змінити!) ваш уряд, це або ворог, або посібник ворога (або ідіот, що часом гірше). Як уже зазначив один мій український друг, абсолютний не фанат нинішньої влади: "Зеленський, звичайно, негідник, але він МІЙ негідник. Жодний американський президент не розкриватиме в його бік рота".

Нагадаємо, Трамп, відповідаючи на запитання про відсутність України на зустрічі в Саудівській Аравії, сказав: "Я чую, що вони засмучені тим, що не отримали місця. Вони мали місце протягом трьох років і задовго до цього. Це можна було вирішити дуже просто... У вас було три роки. Вам слід було закінчити це три роки тому. Вам не потрібно було цього починати. Ви могли укласти угоду. Я міг укласти для України угоду, яка залишила б їм майже всю землю”.

Він вважає, що якщо Україна хоче за стіл переговорів, то має провести вибори. Трамп також зазначив, що РФ воює лише на 20% своєї сили. Окрім цього, він підтримав ідею розміщення європейських миротворчих військ в Україні в рамках мирної угоди.

Український художник Григорій Ключник намалював карикатуру на можливі мирні переговори.

Як повідомляв "Апостроф", контракт із розподілу ресурсів, який запропонували США Україні, хоч виглядає драконівським і колоніальним, але якщо сприймати його всерйоз — це, скоріше, символічний крок.