Контракт, який запропонували США Україні щодо розподілу ресурсів, хоч виглядає драконівським і колоніальним, але якщо сприймати його серйозно — це радше символічний крок.
Таку думку висловив колишній міністр економіки України Тимофій Милованов.
"Я не зовсім розумію, про що думають у США і в якому світі вони вважають, що працюють. В Україні просто немає механізму ратифікувати щось подібне. Політично – це смертний вирок для Зеленського", - зазначає Милованов.
Проте, на його думку, на папері угода виглядає вигідною для США, поки не взяти калькулятор.
"Українські корисні копалини – ті, що справді цінні, – досі в землі й потребують значних інвестицій. Якщо США не інвестуватимуть, доходи від ліцензій не зростуть. Якщо немає безпеки – ніхто не вкладатиме кошти. Отже, ця угода нічого не означає без стабільного миру. Вона просто не має вартості", - вважає екс-міністр.
На його переконання, – це хитрий початковий хід, який формує США як країну, що бере під контроль значну частку потенційної вартості українських природних ресурсів (території та землі).
"Це мова, яку розуміє Путін. Претензія на територію. США кажуть: «Це наше, не лізьте». Колоніально? Так. Мова Путіна? Абсолютно. Це те, що він розуміє", - резюмував Милованов.
Слід нагадати, що український фінансист та блогер Сергій Фурса вважає, що президент України Володимир Зеленський відмовився від пропозиції Штатів щодо угоди про рідкісноземельні метали, адже "це була дуже дивна угода".
Як відомо, Володимир Зеленський у Мюнхені відмовився від пропозиції США щодо угоди про рідкісноземельні метали, бо за документом в обмін на доступ до ресурсів Україна не отримувала б жодних гарантій безпеки.