Українська актриса, телеведуча і громадська діячка Дар'я Малахова, донька засновника Київського драматичного театру на Подолі Віталія Малахова прокоментувала скандал з карцером у харківській школі. Вона вважає, що це повернення до радянських часів.
Про це акторка написала на своїй сторінці у Facebook.
"Карцер — це не просто слово. Це місце з минулого. Це найтемніша точка на мапі примусової тиші. Це вʼязниця, у вʼязниці. Тому, мабуть ми, дорослі, з власного дитинства приросли до карцеру. Історично — ще з радянських часів — туди відправляли неслухняних: письменників, науковців, тих, хто мислив інакше. Це був спосіб ізолювати людину за інакшість. Тому коли це слово з’являється поруч із поняттями «школа» і «дитинство», стає тривожно", - вважає вона.
На переконання акторки, вважати дітей ворогами, яких треба карати «по-дорослому», — дивна ідея.
"Діти прекрасно розуміють гру. Вони не потребують карцеру. Навіть коли це подається як жарт — ніби смішне слово, «гра», «прикол» — звучить дуже знайомо. Це путінський гумор. Плаский, радянський, неперетравлений. Це жарти про владу, про слабких, про жінок. Це не смішно. І це точно не той гумор, який варто вкладати у вуха майбутніх талановитих українців", - вважає Малахова.
Акторка переконана, що ізоляція й покарання породжують лише нову ізоляцію, нову агресію, нове почуття провини.
"Бажання триматися за карцер — це, можливо, не про дітей. Це про нас. Про дорослих, які самі колись пережили ізоляцію, страх, приниження. І звикли вважати це «нормою». Це ніби психологічне бажання — знову повернутися в знайоме радянське дитинство, де було жорстко, але зрозуміло. І де, як здається, «з нас щось вийшло». Але ж ми знаємо, скільки з нас сьогодні у психотерапевтів. Скільки досі проживає ті травми", - переконана Малахова та закликає відпустити СРСР.
Раніше українська актриса, телеведуча і громадська діячка Дар'я Малахова, донька засновника Київського драматичного театру на Подолі Віталія Малахова поділилася своїм обуренням від новини про те, що в українських школах передбачені "карцери для дітей".