Уманський міськрайонний суд Черкаської області 11 квітня 2025 року виніс вирок одному з працівників ТЦК, який вимагав хабар в аспіранта Київської духовною академії за оформлення відстрочки від мобілізації, хоча той мав на неї законне право. Матеріали кримінальної справи відносно іншого працівника цього ж ТЦК та СП виділені в окреме провадження.
Про це повідомляє «Апостроф» з посиланням на вирок суду.
Як свідчать матеріали кримінальної справи, аспірант Київської духовної академії звернувся в ТЦК та СП за місцем реєстрації, щоб уточнити свої облікові данні та подати заяву про відтермінування призову на військову службу, у зв`язку з тим, що він проходить навчання за денною формою. На підтвердження своєї заяви хлопець пред`явив довідку з місця навчання.
Але начальник адміністративного відділу ТЦК у військовому званні «майор» і, як виявилось, учасник бойових дій, сказав аспіранту, що ця довідка не відповідає вимогам, а саме в ній відсутня гербова та кутова печатка навчального закладу, а тому до уваги вона братись не буде, і у наданні відстрочки від призову на військову службу буде відмовлено.
Хлопець пояснив, що він навчається в духовному закладі, де встановлені інші вимоги до документації та зразків печаток, а тому надати довідки з тими печатками, які необхідні для ТЦК та СП, фізично не може.
Після цього майор виписав аспіранту повістку про необхідність прибуття для проходження військово-лікарської комісії і заявив, що його випадок повинен розглядатися комісійно. На додаток майор порекомендував хлопцю звернутись до головного спеціаліста ТЦК.
Аспірант так і зробив. Жінка-головний спеціаліст, вислухавши проблему військовозобов’язаного, повідомила, що тут все складно і після проходження ВЛК він отримає бойову повістку на відправку в військову частину. Але натякнула, що у неї є можливість вирішити питання щодо надання відстрочки з керівництвом та представником ВЛК і ця послуга буде коштувати всього 3 тисячі доларів.
Після цього аспірант вирішив звернутись до правоохоронних органів. У подальшому він почав діяти під їхнім контролем.
Потім аспірант за «вирішення» свого питання передав майору в його кабінеті перший транш в 1000 доларів. Після передачі другої частини грошей майора було затримано правоохоронцями.
Як з’ясувалося, частину з цієї суми він передавав головному спеціалісту, яка «проблему» і вирішувала.
Попавшись на гарячому, майор відпиратися не став, визнав свою провину і уклав угоду зі слідчими.
Суд, врахувавши це, визнав його винним у скоєні злочину передбаченого ч. 2 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою) та ч. 2 ст.369-2 (Зловживання впливом) КК України, і призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 гривень.
Справа спільниці майора виділена в окреме провадження і буде розглянута іншим судом.
Як повідомляв "Апостроф", справжня мобілізаційна драма розігралася із заступником голови сільради на Одещині.