RU  UA  EN

Пʼятниця, 19 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

18 квітня

Всі новини

Затримання російського танкера СБУ: з'явилося важливе роз'яснення

Власник російського танкера NEYMA, який брав участь у листопаді 2018 року в блокуванні українських військових кораблів у Керченській протоці і був затриманий у четвер, 25 липня, Службою безпеки України (СБУ), просто недооцінив ризики, ніякої конспірології в інциденті немає.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив головний редактор порталу BlackSeaNews, глава наглядової ради фонду "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко.

"Компанії-власнику, яка купила судно в лютому 2019 року - це ALTOMAR SHIPPING LTD ul Telmana 47A, Gelendzhik, Krasnodarskiy Kray, 353460, Russia - всунули його, швидше за все, дешево, щоб щось отримати... Новий власник не мав ніякого відношення до інциденту під мостом, тому спокійно йшли на ремонт або огляд після придбання судна в Ізмаїлі. Чому в Ізмаїл? - тому що там дешевше, ніж у РФ", - зазначив він.

У той же час Клименко додав, що дане судно в січні 2017 року засвітилося в окупованій Керчі, куди прийшло на ремонт або відстій, чим порушило державний кордон України в Криму. Крім того, воно проходить як речовий доказ у справі про агресію Росії в Керченській протоці.

"Екіпаж відпустили абсолютно правильно - бо він не має ніякого відношення до цієї історії... Зараз у танкера новий власник. І новий екіпаж", - підсумував він.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року співробітники ФСБ Росії обстріляли і захопили в Чорному морі українські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися в Одесу після спроби пройти через Керченську протоку.

Російські силовики незаконно затримали 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії, "судили" в окупованому Криму і перевезли в Москву.

Україна вимагає від Росії звільнення захоплених моряків і вважає їх військовополоненими. В управлінні верховного комісара ООН з прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені повинні перебувати під захистом Женевської конвенції.

16 квітня 2019 року Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права з метою звільнення полонених моряків і суден. 25 травня Трибунал ООН оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до Росії, яким суд зобов'язав РФ звільнити моряків і судна. У той же час суд не задовольнив прохання України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування полонених.

Термін виконання рішення закінчився 25 червня. У цей день від Міністерства закордонних справ Росії надійшла нота, якою Україні пропонувалося надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У ноті-відповіді МЗС України назвало позицію Москви неприйнятною.

Як повідомляв "Апостроф", раніше з'явилося відео затримання російського танкера, який брав участь у захопленні українських моряків.

Також в Росії відреагували на затримання її танкера в Україні.

Крім того, в мережі бурхливо відреагували на затримання СБУ російського танкера.