Масштабна вирубка лісу не є головною причиною масштабної повені на Прикарпатті. Катаклізм стався через зміну клімату і велику кількість опадів.
Таку заяву в інтерв'ю "Апострофу" зробила керуюча директор міжнародної неурядової екологічної організації 350.org в країнах Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу Світлана Романко.
"Так, ліси поглинають вологу і дійсно стримують можливі паводки. Але це - в умовах традиційного для цієї зони характеру опадів. Однак поки мова йде про нетипове явище: місячна норма опадів випала за три дні червня. Ліси, навіть якби їх не вирубали, все одно не втримали б таку кількість води, і паводок був би неминучий", - зазначила вона.
За словами фахівця, перед початком повені були руйнування доріг і дамб в Микуличині, Татарові, Ворохті, Яблуниці, які розташовані на території Карпатського національного природного парку, де вирубки не проводяться.
Головною ж причиною катаклізму Романко вважає зміну клімату на планеті.
"Людство підійшло до межі, коли видобуто з надр і спалено четверту частину вуглеводнів планети. Як наслідок - виділяється вуглець (СО2), який викликає парниковий ефект, а потім змінюється клімат. В цьому році вчені з Канади досліджували вміст вуглецю в повітрі за досить тривалий і з торическими період - 23 мільйони років. Виявилося, що на даний момент вміст вуглецю є рекордним. Науковою мовою - 412 часток на мільйон. Або більш зрозуміло - 412 мл вуглецю в кубометрі повітря. Це критично, оскільки придатним для життя вважається рівень в 350 мл вуглецю в кубометрі повітря", - додала вона.
За її словами, через танення льодовиків звільняються болота, метан з яких виходить в атмосферу.
"Людство стрімко рухається до точки неповернення. Протягом року-двох відбуваються кліматичні зміни, на які раніше було б потрібно десятки, сотні років. Це загострює також політичну, соціальну та економічну ситуацію в багатьох країнах світу", - резюмувала експерт.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Людство стрімко рухається до точки неповернення, попереду війни за воду, ресурси і території - еколог