На Бахмутському та Авдіївському напрямку продовжуються запеклі бої з ворожими військами, а в районі Сватового українські бійці у ході наступальних дій досягають певних успіхів.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Схід України
Українські бійці ймовірно досягли успіху на північному сході Харківщини у рамках контрнаступальних операцій, що не припинялися. Повідомлялося, що 5 грудня ворог обстріляв позиції ЗСУ у районі Тавільжанки, Богданівського та Лимана Першого (усі приблизно за 50 км на північний захід від Сватового та за 15 км на південь від міжнародного кордону), що може свідчити про певний прогрес українських бійців у цьому районі.
Читайте також: Співвідношення числа солдатів 12 до 1: військовий розповів про ситуацію під Бахмутом
У Міноборони РФ також випадково зізналися по взяття українськими бійцями Кислівки (25 км на північний захід від Сватового), заявивши, російські війська обстріляли командний пункт у цьому селі. Російські джерела стверджували, що ЗСУ продовжували атакувати ворожі позиції на північний захід від Сватового у період з 5 по 6 грудня.
За словами глави Луганської ОВА Сергія Гайдая російські війська намагаються утримувати свої позиції на всій лінії Сватове - Кремінна і готують оборонні позиції в Старобільську (50 км на схід від лінії Сватове - Кремінна). Чиновник також зазначив 6 грудня, що війська РФ у цьому районі мали достатньо часу для підготовки ешелонованих оборонних рубежів, і вони сильно замінували прилеглу територію, щоб утруднити наступ українських військ.
Обидві сторони повідомляють про запеклі бої на лінії Сватове - Кремінна в районі Райгородки (11 км на південний захід від Сватового), Площанки (15 км на північний захід від Кремінної), Червонопопівки (5 км на північ від Кремінної), Житлівки (3 км на північ від Кремінної) та Білогорівки (10 км на південь від Кремінної) з 4 по 6 грудня. Російські "воєнкори" зазначають, що в районі Сватового діють частини 1-ї гвардійської танкової армії.
У той же час на Донбасі ворожі війська намагалися наступати неподалік від Бахмута 5-6 грудня, проте оточити місто їм не вдалося. У Генштабі наголосити, що росіяни концентруються на покращенні своїх тактичних позицій навколо Бахмуту та провели наземні атаки у Бахмуті; на північ від Бахмута, у Білогорівці, Соледарі, Берестові, Верхньокам'янському, Бахмутському, Андріївці; та південніше Бахмута в Опитному, Курдюмівці, Яковлівці та Кліщіївці 5 та 6 грудня. За словами спікера Східного угруповання військ ЗСУ Сергія Череватого, у районі Бахмута зараз йдуть найнапруженіші бої на передовій, але українські сили тримають оборону і завдають максимальних втрат російським військам.
Згідно російських джерел, 5 і 6 грудня війська РФ досягли незначних успіхів у районі Бахмута. Представник "ДНРівців" Данило Безсонов заявив, що сили ПВК "Вагнера" просуваються в районі Бахмута, нібито завдаючи великих втрат українським військам. У Міноборони РФ заявили, що 6 грудня їхні війська відбили атаки ЗСУ в районі Курдюмівки (13 км на південний схід від Бахмута), внаслідок чого українська армія зазнала великих втрат.
Також повідомлялося російськими "воєнкорами" про прорив української оборони "вагнерівцями" у районі Опитного, що за 4 км від Бахмута та спроби встановити контроль у населеному пункті, але 6 грудня засновник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин спростував ці твердження.
Російські "воєнкори" також стверджували, що 6 грудня тривали запеклі бої в районі Соледара (13 км на північний схід від Бахмута), Бахмута, а також в Опитному, Кліщіївці та Курдюмівці (всі три в межах 14 км на південь від Бахмута).
Колишній "міністр безпеки "ДНР" Олександр Ходаковський зазначив, що росіяни не мають можливості "шокувати" сили ЗСУ в Бахмуті, як вони це зробили під час облоги Маріуполя в березні. Ходаковський стверджував, що російські війська просуваються в районі Бахмута несуттєво, але зазначив, що розташування лінії фронту та багатомісячний опір ЗСУ не дозволяють військам РФ досягти великомасштабних успіхів на Бахмутському напрямку.
Відомо про наступальні операції російських військ у районі Авдіївка-Донецьк 5 та 6 грудня. За даними Генштабу ЗСУ, українські війська відбили атаки загарбників на Мар'їнку (30 км на південний захід від Авдіївки), Новомихайлівку (36 км на південний захід від Авдіївки) та Красногорівку (приблизно за 28 км на південний захід від Авдіївки) 6 грудня. Міноборони РФ заявило, що російські війська відбили атаки ЗСУ у Мар'їнці 6 грудня, а кілька російських джерел поділилися відеозаписами, які нібито показують війська РФ на захоплених українських позиціях у Мар'їнці 5 та 6 грудня.
Війська РФ 5 та 6 грудня продовжували вести оборонні операції на заході Донецької та сході Запорізької областей. У Генштабі ЗСУ повідомили, що 5 грудня російські війська завдали авіаудару в районі Вугледару. Також Міноборони РФ заявляло, що 6 грудня російські війська відбили атаки ЗСУ в районі Володимирівки, на південний схід від Вугледара, і Новодарівки, на східному кордоні Запорізької області.
В українському Генштабі інформували, що російські сили продовжують інтенсивний обстріл вздовж лінії зіткнення на заході Донецької та сході Запорізької областей.
Південь України
Ворожі війська продовжували оборонятися на сході Херсонської області 5 та 6 грудня. Вони обстріляли західний (правий) берег Дніпра, включаючи Херсон та його околиці, при цьому ЗСУ завдали ударів по району на східному (лівому) березі Дніпра, у тому числі по Голій Пристані (11 км на південний захід від міста Херсон на трасі R57 Херсон - Армянськ) та Таврійську (на схід від Нової Каховки). Російські сили 5 та 6 грудня продовжували обстрілювати прифронтові населені пункти та тилову енергетичну інфраструктуру на півдні України.
Повідомляється також про завдання ударів російськими військами по інфраструктурі у Черкаській, Дніпропетровській (включаючи Кривий Ріг), Херсонській, Миколаївській, Одеській та Запорізькій (включно з містом Запоріжжя) областей. Українські та російські джерела повідомили, що 5 і 6 грудня війська РФ продовжували плановий обстріл лінії зіткнення на захід від Гуляйполя Запорізької області, Нікополя і Марганця Дніпропетровської області та Очакова Миколаївської області.
Віце-прем'єр РФ Марат Хуснуллін заявив 5 грудня, що було завершено ремонт усіх чотирьох прольотів мосту через Керченську протоку після атаки моста у вересні. Російські ЗМІ та блогери поширили кадри, на яких президент РФ Володимир Путін проїжджає мостом, ймовірно, намагаючись переконати росіян у тому, що міст досить стабільний і безпечний для нього і, отже, для інших. Таким чином у Росії намагають придушити паніку у зв'язку з перспективою потенційного контрнаступу ЗСУ на півдні України, який зрештою може загрожувати позиціям РФ в окупованому Криму та кільком логістичним лініям, що з'єднують півострів з іншою частиною окупованого півдня України.
Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова спростувала чутки про те, що Росія готується вивести з-під контролю захоплену Запорізьку атомну електростанцію або передати її іншій стороні.
Раніше ми писали, чому, на думку експерта, в окупантів не вийде взяти Бахмут.