RU  UA

Належної реакції з боку держави немає: як "зливають" справу Гринкевича про мародерство в армії

Українське суспільство досі не бачить адекватної реакції правоохоронців та Міністерства оборони щодо "корупційного кейсу" Гринкевича і не розірвання чинних контрактів наштовхує на думку, що цю справу намагаються "злити".

Про це в ефірі Апостроф TV розповів доброволець ЗСУ Олег Симороз.

Читайте також: "Справи у Гринкевича - не фонтан": Міноборони розірвало всі угоди зі скандальним львівським бізнесменом

"Це не просто корупція. Йдеться про життя та здоров’я українських військових. Зараз ми бачимо, як вони намагаються вийти сухими з води. Зараз вони пишуть в соцмережах, як їх оббріхують. Проте наразі їхні кошти не заблоковані і вони зараз докладають зусиль, щоб ці кошти врятувати, оскільки вироки, якщо вони будуть, передбачатимуть конфіскацію майна", - розказав Симороз.

Він підкреслив, що ключові фірми, задіяні в корупційних схемах, були записані на дружину, дітей та інших родичів.

"І ця ситуація вимагає оперативної реакції від правоохоронних органів і перших осіб держави, зокрема президента Зеленського. Проте наразі ми не бачимо досконалої реакції правоохоронців і нормальної комунікації з боку Міністерства оборони. Очевидно, що у них були спільники. Застосовувалася дуже проста схема. До співробітництва з МО фірми Гриневичів були будівельними компаніями, які теж були замішані в корупційних справах. Власного виробництва військового одягу у них не було - все закуповувалося в Туреччині, а різниця клалася в кишеню", - зазначив воїн.

За його словами, цьому можна було запобігти, подивившися в реєстрі, що профіль діяльності цих підприємств - будівництво. І вони тільки останнім часом змінили профіль діяльності на гуртову торгівлю одягом. Це означає, що в МО у них були спільники. І це викликає питання як до колишнього, так і до нинішнього міністра оборони.

"І не треба розповідати про контракти, які не можна розірвати. Є мародери і це породжує дуже неспокійні настрої в ЗСУ. Я б порадив пану Умерову не вважати людей за дурнів. Суспільство розлючене злочинами і потрібно пояснювати, які заходи вживаються. Є підстави розірвати всі контракти в односторонньому порядку. І те, що це не робиться, наводить на думку, що нинішній міністр не до кінця налаштований на боротьбу з корупцією", - резюмував Симороз.

Раніше "Апостроф" повідомляв про скандал із закупівлею військової форми в Міноборони.

  • Вас також може зацікавити:

Підозрюють у розтраті майже мільярда гривень: ДБР вручило нову підозру заступнику Резнікова

Яйця по 17 і не тільки: Рахункова палата підтвердила завищення цін на закупівлі у Міноборони

Не можу погодитись: Христина Горняк висловилася на захист Соні Морозюк на тлі корупційного скандалу