Розлив нафтопродуктів у Керченській протоці після аварії російських танкерів загрожує новою екологічною катастрофою.
Про це заявили в Greenpeace.
В організації зазначають, що будь-який розлив нафти або нафтопродуктів у цих водах може мати серйозні наслідки. Розлив буде визначений переважаючим вітром і течіями, які зараз рухаються на північний схід, і за нинішніх погодних умов його буде надзвичайно важко локалізувати.
"Якщо забруднення винесе на берег, це призведе до забруднення берегової лінії, яке буде надзвичайно важко очистити. ... Якщо кораблі затонуть, то існує ймовірність довготривалого виливу нафти і нафтопродуктів”, – зазначив керівник дослідницьких лабораторій Greenpeace доктор Пол Джонстон.
В Greenpeace нагадують, що 4300 тонн мазуту та, можливо, інших нафтопродуктів зараз виливаються у води Керченської протоки. Обидва російські танкери прямували з вантажем палива для російського флоту, а система визначення місцезнаходження морських суден була вимкнена вже 12 днів (дані відстеження від 1 жовтня показують, що маршрут доставки починається з Волгограда і закінчується в Керченській протоці).
В неділю, 15 грудня вранці, російські пабліки повідомили, що поряд з Керченською протокою тонуть два російські танкери з мазутом. На борту одного судна перебувало 13 членів екіпажу, на борту іншого — 14. Як розповідали очевидці, сильні хвилі пробили судна. Спершу постраждало судно "Волгонефть-212", яке перевозило понад 4 тонни мазуту, за годину по тому - "Волгонефть-239".