Йде вже 170-та доба повномасштабної війни з російськими окупантами, автоексперти дали поради щодо безпечного водіння водіям з прифронтових районів.
Про це пише "Автоцентр".
1. Максимально зосередьте увагу на дорозі. Важливо тримати в полі зору не тільки проїжджу частину перед авто, а й ззаду, ліворуч і праворуч від автомобілів.
2. Потрібно контролювати область попереду автомобіля. Це дозволить якомога раніше помічати небезпеку на дорозі та уникати її.
3. Не вмикати музику в авто. Потрібно максимально використовувати слух для "сканування" навколишнього простору: відкрити вікна, щоб чути повітряні тривоги, сигнали спецтехніки та "прильоти" бомб або ракет.
4. Необов'язковість правил пріоритетності проїзду перехресть. На перехрестях тепер не має значення - стоїть у вас знак головної дороги або горить зелене світло. У прифронтових містах автомобілів небагато, військові та спецтранспорт звикли, що вони можуть безперешкодно рухатися у потрібному напрямку і навіть якщо у мирний час у вас має бути пріоритет, зараз краще поступитися дорогою.
5. Поступатися дорогою спецтранспорту. Йдеться не лише про медиків, ДСНС та поліцію, але також і військових, у яких далеко не завжди є маячки.
6. Доукомплектувати авто засобами надання першої допомоги для людей та автомобілів. У воєнний час вміст аптечки має бути повноцінним. Також потрібно возити із собою повний набір інструментів.
7. Розрахунок маршруту з міркувань безпеки, а не економії палива. Потрібно прагнути не виїжджати на дороги, що проходять уздовж лінії фронту або ті, поряд з якими нещодавно були обстріли.
8. Завжди тримати в голові, де можна сховатися під час руху на автомобілі. Це може бути станції метро, чи підземні переходи.
9. Завжди виїжджати із повним баком бензину. Ситуація з паливом у прифронтових районах може бути непередбачуваною.
10. Звертати увагу на бетонні блоки та блокпости на дорозі. Особливо небезпечними є такі споруди вночі на незнайомих дорогах.
Раніше "Апостроф" розповідав про нові правила встановлення номерів на авто: що змінилося і які ціни.