Іноді на дорогах України зустрічають авто з маленьким відерцем на кормі, на буксирувальному гаку або на глушнику. Це є давньою традицією та має певний символізм.
Про це розповідає "Апостроф".
Читайте також: Знак рибки на авто: що означає і навіщо наклеюють
Відерце вважають символом порятунку та удачі на дорозі, тобто оберегом. Водночас на вантажівках з фаркопом ці обереги ще використовують для збереження причіпного пристрою, оскільки під час руху дужка відра постійно стикається з частинами фаркопа та оббиває з нього бруд.
Ця традиція з'явилася ще з часів кінних екіпажів, коли відерце з дьогтем для змащення маточини кріпили ззаду карети чи воза. Коли ці засоби пересування були модернізовані, то відро наповнювали водою для коней.
У радянських авто був нюанс - вода у системі охолодження замість тосола і антифризу, часто закипала, її постійно доливали навіть серед дороги, тому водії без відерця з водою не виїжджали. Водночас, коли у мороз в машині замерзала солярка, водії її розтоплювали у різні способи. Найлегший варіант - розкласти багаття у відрі. Також відерце з водою допомагало помити авто, протерти фари або лобове скло.
Раніше "Апостроф" розповідав, навіщо потрібна ручка над сидінням водія авто.
- Вас також може зацікавити:
Повинен знати кожен: поради водіям щодо захисту авто від подряпин
Що робити, якщо ключ запалювання у закритому авто: лайфхак для водіїв