RU  UA  EN

Четвер, 2 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

2 травня

Всі новини

Не треба погоджуватися з поліцією: за це порушення ПДР водій не повинен сплачувати штраф

В Україні можна перевіряти наявність штрафів за порушення ПДР і сплачувати їх онлайн за допомогою декількох ресурсів, однак на виписування на деяких із них погоджуватися не варто – це стосується штрафу за відсутність аптечки в особистому авто.

Про те, наскільки правомірно оформляти штраф у такому випадку, повідомляє Hotline.finance.

Так, у ПДР України, п. 31.4.7, зазначається, що транспортний засіб заборонено експлуатувати, якщо у ньому немає медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена (мотоцикл, легкове або вантажне авто, автобус, мікроавтобус та інше). Втім, це правило не стосується легкових автівок.

Читайте також: Повторного штрафу за їзду без прав в 40 800 гривень можна уникнути: є один важливий момент

“У жодному нормативному документі не передбачений штраф за водіння особистого автомобіля без аптечки. Тобто автомобіля, який не використовується для надання послуг із перевезення пасажирів. Автомобіліст відбудеться лише попередженням”, – наголошують юристи.

Водночас за відсутності аптечки у такому транспортному засобі, як таксі, є порушенням закону і тягне за собою накладення штрафу – 680 грн, згідно зі ст. 121 КУпАП. У разі повторення подібного порушення водій може бути позбавлений права керування на строк від трьох до шести місяців, або зазнати адміністративного арешту на строк від п'яти до десяти днів.

Раніше ми писали, що в Україні під час дії режиму воєнного стану можуть вилучати транспортні засоби на потреби армії у громадян, підприємств, органів влади та самоврядування.

Вас може зацікавити:

В Україні спростять замовлення красивих автономерів: у МВС назвали дату

Штрафи автофіксації повертаються в "Дію": на які зміни важливо звернути увагу

Українців стали частіше штрафувати за популярне "порушення": чому це незаконно