RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

В Україні змінили процедуру отримання прав: головні нововведення 2023 року

В Україні кардинально змінили правила оформлення водійського посвідчення.

"Апостроф" розповідає, що змінилося для потенційних водіїв у 2023 році.

Зокрема, уряд затвердив новий порядок отримання прав водія. Зміни є частиною реформи, яку запровадили влітку 2023 року.

Читайте також: Водійське посвідчення в Україні: у МВС розповіли, куди звертатися особам з інвалідністю

Водійське посвідчення в Україні - що змінилося

Тепер майбутні водії можуть самостійно обрати – вивчати теорію самостійно чи в автошколах. Кабінет міністрів прибрав норму, яка вимагала щоб потенційні водії обов'язково відвідували теоретичний курс у спеціалізованих закладах. Після проходження курсу ПДР українці можуть відвідати будь-який сервісний центр МВС та скласти іспит.

За словами міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, нововведення також стосуються проекту "Автошколи для осіб з інвалідністю". У рамках програми можуть брати участь і поранені військовослужбовці. Самостійне вивчення теорії зробить процес підготовки зручнішим для такої категорії громадян. На момент написання матеріалу закон ще не набрав чинності.

Реформа також передбачає створення прозорих умов складання іспитів. У кабінетах більше не існує "сліпих зон" і в них попередньо встановили по 4 камери, які забезпечують перехресну зйомку та додатково фіксують звук у приміщенні.

Записатись на іспит у сервісних центрах можна онлайн через сайт Головного сервісного центру МВС. Якщо потенційний водій отримує незадовільний результат, він може повторно спробувати скласти іспит через 10 днів. Кількість спроб не обмежується. Тип іспиту не змінюється – за 20 хвилин необхідно відповісти на 20 комп'ютерних питань.

До практичного навчання допускаються лише ті, хто успішно здав тест по теоретичному курсу у сервісному центрі МВС. Така можливість зберігається протягом 12 місяців після отримання свідоцтва про теоретичну підготовку.

На цьому етапі навчання потрібно відвідувати практичні заняття в автошколі, пройти програму підготовки, яка передбачає близько 40 годин з інструктором. Після цього потенційним водіям необхідно пройти внутрішній іспит та отримати документ про закінчення автошколи.

Тільки після такого практичного курсу в автошколі потрібно записатися на іспит з практики у сервісному центрі МВС. Запис здійснюється через термінали у приміщеннях центрів.

З 1 серпня 2023 року набуло чинності правило, що кількість спроб для складання практичного іспиту є необмеженою протягом 2-х років з дня видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки в автошколі. Інтервал між спробами складає 10 днів. В екзаменаційному листі чітко визначено типові помилки та критерії оцінки здібностей кандидата на право отримання посвідчення водія.

У салоні транспортного засобу заздалегідь для практичних іспитів встановили по 2 реєстратори та камеру, яка може працювати на 360 градусів. Подібні нововведення унеможливлюють неправомірні дії з боку екзаменатора.

Водійське посвідчення в Україні - алгоритм дій

  • Підготовка до теоретичного іспиту самостійно або в автошколі;
  • Запис на іспит онлайн;
  • Складання іспиту з теорії у сервісному центрі МВС;
  • Практична частина з водіння в автошколі;
  • Внутрішній іспит у автошколі;
  • Отримання свідоцтва автошколи про завершення практичного курсу;
  • Запис до сервісного центру МВС на практичний іспит;
  • Складання практичного іспиту;
  • Отримання водійського посвідчення.

Водійське посвідчення в Україні - штрафи

Потенційні водії протягом 30 днів матимуть право оскаржити дії інструкторів автошколи та співробітників сервісних центрів.

Йдеться про порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (ст. 127-3 Кодексу про адміністративні правопорушення). Такі правопорушення, згідно із законодавством, караються штрафом у розмірі від 8500 до 13600 гривень.

Порушення порядку державної акредитації автошкіл та прийому іспитів передбачає покарання у вигляді штрафу від 8500 до 17000 гривень, а для працівників МВС – від 17 до 51 тисяч гривень.

Водійське посвідчення в Україні - заміна посвідчення

Після проходження всіх іспитів водієві видають посвідчення, яке буде дійсним протягом наступних 2 років. Тепер для заміни документів українці можуть скористатися застосунком "Дія", замовивши доставку документів поштою. Розгляд заявки займає до 3 днів, а доставка поштою – 7 днів. Така послуга коштуватиме громадянам 294 грн.

Раніше ми розповідали, що українці можуть відновити втрачене або викрадене водійське посвідчення.

Вас також може зацікавити:

Заберуть права на 10 років або посадять: водіям нагадали про жорстке покарання

Як відновити українське водійське посвідчення в Стамбулі: МВС озвучило

Де українці можуть відновити водійське посвідчення за кордоном: список