Взимку, особливо вранці, автомобілісти, буває, не можуть завести двигун своєї машини.
Водії зі стажем розповіли "Апострофу", чому виникають такі проблеми.
Читайте: Водіям на замітку: скільки можна їздити без заміни мастила в двигуні авто
- Причина № 1 – акумулятор
Акумулятор спочатку необхідно розігріти, відключивши перед цим усі прилади, що споживають енергію. У той же час потрібно включити запалення та фари далекого світла, щоб електроліт зігрівся та виробив достатню кількість енергії. Витягніть зчеплення, а також перемикайте передачі – ці дії допоможуть розігріти акумулятор та масло у трансмісії.
Опустіть ручник і не натискаючи педаль газу, переведіть важіль у нейтральне положення. Повертайте ключ у положення "Запуск двигуна" і повністю вичавлюйте зчеплення.
Запускайте стартер не довше 15 секунд, щоб не перегріти його. Якщо не завелися одразу, за хвилину всю процедуру потрібно повторити.
- Причина №2 – свічки запалювання
Потрібно перевірити свічки при запущеній системі запалювання. Почергово знімайте дроти зі свічок. Якщо ви зняли провід з однієї, а звук двигуна не змінився - вона несправна.
Якщо свічки залиті – зніміть та огляньте кожну. Якщо вона в бензині, то її заливає паливом. Також несправність можна знайти, якщо при спробі запуску двигуна з вихлопної труби йде білий дим.
Вирішити проблему можна продмухуючи циліндри, завдяки цьому свічки просушаться. Відкрийте повітряну заслінку карбюратора. Прокрутіть двигун стартером, при цьому тисніть на газ. Повітря потрапить у камеру згоряння і свічки трохи підсушаться. Однак краще очистити свічки вручну. Для цього вони знімаються і очищаються щіткою та спеціальним миючим засобом. Важливо їх не просто висушити, а й прогріти, та встановлювати назад у камеру згоряння лише нагрітими.
Якщо свічки забруднені – це показник неякісного палива, засміченого фільтра, несправності інжектора або карбюратора. Найкраще рішення в цьому випадку – заміна всього комплекту свічок. І якщо після цього вони знову почорніли, необхідно почистити всю систему.
- Причина №3 – стартер
Перевірте плюсовий провід стартера на контакт та наявність пошкоджень, що приєднується до акумулятора. Якщо він відійшов або перебитий, поверніть його на місце. Якщо з'єднання в робочому стані, швидше за все, розрядився акумулятор. Увімкніть світло фар, якщо воно слабке – необхідно зарядити акумулятор.
Якщо фари справні, зніміть дроти з виводів "30" та "50" замку запалювання та з'єднайте їх між собою. Якщо стартер почав крутитись – несправний вимикач запалювання. Поверніть дроти на місце та запустіть автомобіль.
Якщо клеми акумулятора покрилися білими відкладеннями, то вони окислилися, й стартер крутитиме повільно. Наліт можна зняти вручну, потім поставити клеми назад.
- Причина №4 – паливо
Бензин низької якості засмічує фільтри, окислює мастило та негативно впливає на роботу двигуна. При регулярній їзді на такому паливі на форсунках поступово утворюються відкладення, що порушує роботу мотора і він глухне.
Такий бензин потрібно повністю злити та прочистити бак.
- Причина №5 – олива
Масло може замерзнути, бути в'язким і густим, до нього може потрапити вода, воно може виявитися неякісним. Замерзлу оливу необхідно "розтопити". Можна зігріти піддон картера спеціальними підпусковими підігрівниками двигуна.
Для зими потрібно вибирати мастило на синтетичній основі.
Нагадаємо, раніше ми писали, чому в мороз краще не ставити авто на ручне гальмо.
- Читайте також:
Як відкрити своє авто без ключа: сім способів
Коли треба міняти гальмівну рідину в авто: названо головні ознаки