RU  UA  EN

Четвер, 19 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

19 грудня

Всі новини

Голос України стає гучним: як і чому ми обійшли росіян у культурному сенсі

У часи повномасштабної російсько-української війни Україна здобула перемогу над Росією на культурному фронті, оскільки українці борються за свої споконвічні цінності: волю, гідність, демократію та саму ідентичність.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Тоді як українці виборюють право на незалежність, росіяни ідуть воювати за імперіалістичні фантазії свого диктатора.

Читайте також: Час прийшов: у столиці презентували мистецький проект, який розповість світові про Україну

"Ми боремося за цінності, і вони є для нас органічними. А що намагається зробити Росія? Вона намагається знищити не лише нас, а й ціннісні орієнтири, які є для нас важливими: свобода, гідність та наша ідентичність, яка сама по собі вже стала цінністю. Це дає нам можливість створювати культурне поле, в яке вбудовуються ці ціннісні орієнтири. Адже про що пісня "Червона калина"? Про свободу, гідність та ідентичність" - наголосив релігієзнавець Ігор Козловський.

Варто зауважити, що країна-терористка Росія завжди розуміла кризу цінностей у російському суспільстві, тому за допомогою пропаганди десятки років створювала культ "побєдобєсія", культ минулої "величі", мовляв, тоді як раз й існували цінності в росіян. Однак на цьому фронті РФ очікувано зазнала поразки.

"Справа в тому, що в нас є громадянська нація, яка включає в себе й українців, і татар, і євреїв, і навіть тих же росіян, які вважають себе українцями. А в Росії немає цієї громадянської нації. І це означає, що немає спільної національної ідентичності. Є чеченці, є башкири, буряти, тому вони не можуть створити спільні культурні наративи, які б мали символічні сенси", - пояснив Козловський.

У зв'язку з цим навіть так звана "велика російська культура" не може запропонувати світу щось гідне уваги.

"Росія сама собі ніколи не була цікава. А якщо ти не цікавий собі, то ти нецікавий і іншим. А Україна навіть у найгірші часи історії була цікавою сама собі. Так, не повністю, але активна, проукраїнська частина населення завжди цікавилася сама собою", - зауважив письменник та сценарист Андрій Кокотюха.

Також негативно впливає на РФ і її культуру диктаторські режими, які панують там вже понад сотню років.

"Навіть сучасна російська влада — це вже четверте покоління саме більшовиків. Режими, які були там останні 100 років, не дуже змінювалися: це завжди була диктатура, завжди авторитарний режим. Тобто в Росії змін не відбувається. А в Україні зараз відбуваються глобальні зміни, які вплинуть на світ. І незалежно навіть від війни, завжди цікаво спостерігати за тими країнами, за тими суспільствами, в яких відбуваються якісь зміни. Це закон драматургії. Завжди цікаво спостерігати за історією, в якій відбувається зміна персонажа", - додав Кокотюха.

Більше читайте в матеріалі "Апострофа": По морді за "велику культуру": чому Росія програла ще один фронт