Музикант, військовослужбовець та засновник "Культурного десанту" Миколай Сєрга розповів, як Світлану Лободу хотіли залучити для виступів перед українськими бійцями, але вона провалила перевірку.
Про це він сказав в інтерв'ю Альберту Цукренку.
"Це була пропозиція, не буду казати, від кого саме, спробувати витягнути Лободу і Потапа. Я був проти цієї пропозиції і запропонував альтернативу. Я сказав: "Давайте зробимо чистилище таке". Я просто розумію, що завжди сила наміру проявляється в результаті твоїх дій. Якщо ти щиро розкаюєшся і розумієш, що відбувається, а не просто мімікруєш, то ти пройдеш через будь-що, і це допоможе тобі "зідрати" з себе залишки старої персони, старої маски.
Так виникла ідея. Я почав підіймати цю тему, коли був в шоу "2023". І щось зайшла тема про Лободу. Я сказав, що в принципі можна її привезти і подивитися, як вона зустрінеться з реакцією на себе. Це б показало, чи дійсно вона щира, чи ні. На фронті інший градус правди, немає часу, щоб підластитися, підлаштуватись. Тому що є тільки сьогодні. Якщо щось не так, це дуже швидко стане помітно", - розповів Сєрга.
Він зазначив, що це був би прикольний експеримент, щоб подивитися, як на провокації буде реагувати Лобода.
"Потім був показовий випадок у Харкові, біля зоопарку, коли Світлана при всіх сказала щось в мікрофон, симулюючи, що говорить на вушко. Вона жорстко і некоректно звернулася до дівчинки. Це було зрозуміло, що все далеко від щирості, і добре, що це сталося, тому що поступове підлаштування могло б не дати таких результатів. Лобода "утилізувала" сама себе", - зазначив музикант.
За його словами, проект мав на меті не показати людину в поганому світлі, а продемонструвати, що шлях виправлення можливий і працює.
"Ну, давайте дивитися правді в очі: у Лободи великий вплив на аудиторію, яка потенційно налаштована на хвилі Росії. І можна було б потихеньку виводити цих людей на українську сторону. Чистилище — це така ідеалістична ідея, знаєте, і вона, мабуть, була доречна саме в цей гострий період максимального стресу і руйнування старого світогляду. Ціль проекту була не стільки в тому, щоб принизити людину, а навпаки, показати, що шлях виправлення є і він працює, і що він може бути лояльним. Тож, наприклад, якби ми поїхали і її б атакували, я б допомагав як медіатор. Не для того, щоб захищати, а щоб допомогти знайти спільну мову, якщо вона шукалася б з її боку. Це було б дуже показово для тих, хто все ще знаходиться в "сірій зоні". І навіть зараз є люди, які знаходяться в сірій зоні, і вони розуміють, що у них великий бекграунд пострадянського виховання і менталітету, і їм не зрозуміло, як перейти в нову хвилю України. Цей проект показував би шлях, як це можна зробити. Але так сталося, що, напевно, в цій формі це була дуже ідеалістична ідея, а нової поки що не знайшлося", - розповів Сєрга.
Як повідомляв "Апостроф", у Варшаві перед концертом співачки Світлани Лободи влаштували акцію протесту.