RU  UA  EN

Вівторок, 7 травня
  • НБУ:USD 39.15
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.15
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

7 травня

Всі новини

Грибник випадково знайшов в лісі зброю, якій понад 3 тисячі років - здивувалися навіть археологи: фото

У Чехії в районі Есеніцко в Північній Моравії, чоловік недалеко від свого будинку шукав гриби після дощу і випадково виявив меч бронзового століття віком 3300 років.

Про це пише radio.cz.

Спочатку він зауважив клинок, який стирчав між каменів.

"Тільки що пройшов дощ, і я пішов збирати гриби. По дорозі я побачив шматок металу, що стирчить з каменів. Я штовхнув його і виявив, що це був клинок, частина меча. Потім я викопав ще трохи, і виявив бронзову сокиру", - розповів він.

Чоловік повідомив про знахідку археологам. Вони провели кілька аналізів, які допомогли встановити вік меча і топора - вони датуються приблизно 1300 роком до нашої ери і нагадують зброю, яка використовувалася в основному на території сучасної Північної Німеччини.

"У меча восьмикутна рукоять. Це тільки другий меч такого типу, який знайшли в цьому регіоні", - зазначив керівник відділу археології в сусідньому Сілезькому музеї.

Експерти були здивовані, що такий меч був знайдений в Есеніцко, тому що в той час район був малонаселеним. Однак тестування грунту показало, що знахідка дійсно місцева.

Меч був дорогим товаром в цій частині Європи 3300 років тому, коли Середньодунайська культура Урнфілда тільки зароджувалася в цьому регіоні. Бронзові мечі виготовляли шляхом плавлення бронзи до тих пір, поки вона не перетворювалася в рідкий метал, після чого її заливали в форму.

"Меч з Есеніцко - не найкращий приклад цього методу. Вони явно старалися з усіх сил, але якість насправді була досить низькою. Рентгенівські дослідження показують, що всередині зброї багато маленьких бульбашок. Це говорить про те, що меч не використовувався в бою, а мав символічне значення ", - додали фахівці.

Як повідомляв "Апостроф", в турецькій провінції Шанлиурфа після дворічних розкопок археологи повністю відкопали семиметрові базальтові стовпи воріт історичного палацу в Харрані - одному з найдавніших міст світу.