Нові знімки Бетельгейзе, яскраво-помаранчевої зірки в сузір'ї Оріона, розкрили причину її великого затемнення, яке раніше вважалося передвісником вибуху. З'ясувалося, що в усьому винна величезне пилова хмара.
Про це пише News Wise.
Міжнародні вчені виявили, що Бетельгейзе викинула великий газовий міхур, який охолов і утворив хмару пилу. Це і виявилося причиною тимчасового блокування її світла.
Нагадаємо, раніше деякі експерти вважали, що червоний надгігант був на межі вибуху, через нерегулярні затемнення, які спостерігалися в жовтні 2019 року. Однак нові знімки розв'язали загадку.
Вчені з Паризької обсерваторії зробили два зображення поверхні Бетельгейзе в січні та березні 2020 року, які потім порівняли з тими, що були зроблені в січні та грудні 2019 року. Це дозволило їм побачити зміни в режимі реального часу і зробити висновок, "що це різке затемнення було викликано утворенням зоряного пилу".
Раніше "Апостроф" показав, як відбувається смерть зірки. Спалах було вперше виявлено 29 серпня 2019 року, він отримав назву GRB 190829A.