На індонезійському острові Сулавесі в печері Ліанг Паннінге археологи знайшли неушкоджену людську ДНК. Вона належала жінці, яка жила приблизно 7200 років тому. Вчені стверджують, що ця знахідка унікальна, і вона може перевернути ненешніе уявлення про те, як відбувалася міграція стародавніх людей.
Про це повідомило видання The Guardian.
Бессе
Археологи припускають, що ця жінка була мисливицею-збирачкою, так як поруч з її останками були виявлені стародавні знаряддя праці, червона охра, наконечники стріл і останки диких тварин.
Неушкоджену ДНК витягли з весочной кістки, де знаходилося внутрішнє вухо. За підрахунками вчених, правильніше було б говорити останки дівчини, а не жінки, оскільки вона померла у віці приблизно від 17 до 18 років. Їй навіть дали ім'я - Бессе.
Бессе - перший відомий скелет, який належить культурі Тоалі, групі мисливців-збирачів, які жили в Південному Сулавесі між 1500 і 8000 років назад.
За словами експерта з австралійського університету Гріффіта Адама Брамм, неушкоджена ДНК такого віку - це досить рідкісна знахідка.
"Вологі тропіки - не найкраще середовище для збереження ДНК в кістках і зубах стародавньої людини", - сказав Брамм. "Тільки в одному або двох донеолітіческіх скелетів вдалося витягти давню ДНК на всій материковій частині Південно-Східної Азії", - пояснив Брамм і додав, що аналіз подібних древніх ДНК, які були виявлені в північних широтах Європи і Америки, "повністю змінює наше розуміння історії раннього людини: генетичної різноманітності древніх людей, міграції населення, демографічної історії ".
Сумніви
Оскільки з останків цієї древньої жінки вдалося витягти неушкоджений генетичний матеріал, вчені описують знахідку, як "генетичну скам'янілість".
За їх словами Бессе володіє дуже цікавою, з наукової точки зору, родоводу. Приблизно половина генетичної структури Бессе схожа на ту, яка є у сучасних корінних австралійців, жителів Нової Гвінеї і островів західної частини Тихого океану.
Печера Лианг Паннінге на індонезійському острові Сулавесі, де були знайдені останки
За словами Брамм, це свідчить про те, що "її предки були учасниками початкової хвилі міграції ранніх людських племен з материкової Азії через острови Уоллес на древній материк Сахул, який був під час останнього льодовикового періоду об'єднаної територією Австралії і Нової Гвінеї".
Також в генетичних структурах Бессе були виявлені свідчення її зв'язку зі Східною Азією. Це ставить під сумнів сучасні уявлення про міграцію людей в Уоллес.
"Вважається, що люди з переважно азіатським походженням вперше потрапили в регіон Уоллес близько 3 або 4 тисяч років тому, коли перші доісторичні неолітичні люди, провідне сільське господарство, прибутку в цей регіон з Тайваню", - говорить Брамм.
"Якщо ми знаходимо азіатське походження у людини-мисливця-збирача, який жив за тисячі років до прибуття неолітичних людей з Тайваню, то це передбачає більш ранню міграцію певної кількості населення з Азії в цей регіон", - резюмував вчений.
Раніше ми також повідомляли про те, що вчені в Іспанії зробили історичне відкриття про неандертальців.